FİLM GÖSTERİMLERİNE MİNİKLERDEN YOĞUN İLGİ

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile başlayan ve Safranbolu’daki tüm okulları kapsayan

Genel 14.12.2018, 13:56 14.12.2018, 13:56
16
FİLM GÖSTERİMLERİNE MİNİKLERDEN YOĞUN İLGİ
banner36
Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile başlayan ve Safranbolu’daki tüm okulları kapsayan “Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor” projesi kapsamında film gösterimleri devam ediyor.

Bugün Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleşen 'Ferdinand' adlı animasyon film gösterimi Zati Ağar İlköğretim Okulu öğrencilerinin beğenisine sunuldu.

Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Safranbolu belediyesi özellikle gençlerin ve çocukların sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlayan çeşitli projeler geliştiriyor. Safranbolu’da bulunan Okullarda belli aralıklarla düzenlenen film gösterimleri, daha önce sinemaya hiç gitmemiş öğrencilerin aynı zamanda kaynaşmanın en iyi yollarından olan toplu halde yapılan etkinliklerden çocukların faydalanmaları amaçlanıyor.

Toplu halde yapılan etkinliklerin çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmekte ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer çocuklar hem öğreniyor hem de sosyalleşiyor.’’ Safranbolu’da başlattığımız çeşitli projelerin asıl hedefi gençlerimiz ve çocuklarımız. Geleceği inşa ederken gençlere yatırım yapmanın öneminin bilinciyle onların çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarının önünü açıyoruz. Bu tür etkinlikler hem eğlenceli hem de öğreticidir’’ dedi.

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Ekiplerinin organize ettiği film gösterimi çocukların büyük beğenisini kazandı. Ekipler Film öncesi öğrencilere mısır ve su ikramında bulundu.
Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74