FETÖ KAPSAMINDA 12 ASKER GÖZALTINDA

KARABÜK MERKEZLİ 12 İL'DE FETÖ OPERASYONU FÖTÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda aralarında rütbeli v

Genel 12.01.2017, 14:42 12.01.2017, 14:42
16
FETÖ KAPSAMINDA 12 ASKER GÖZALTINDA
banner36
KARABÜK MERKEZLİ 12 İL'DE FETÖ OPERASYONU

FÖTÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda aralarında rütbeli ve rütbesiz 12 asker gözaltına alındıKarabük Emniyet Müdürlüğü TEM ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Karabük merkezli 12 ilde eş zamanlı yapılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik operasyon yapıldı.

Operasyon da, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu subay, astsubay, uzman çavuş, uzaman erbaş ve erlerden oluşan 12 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük Emniyet Müdürlüğü TEM ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince TSK içerisinde görev yapan ve örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullanan örgüt mensuplarına yönelik soruşturma çerçevesinde, Karabük merkezli İstanbul, Ankara, Bolu, Sivas, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kütahya, Adana, Adıyaman, Balıkesir ve Kocaeli'de operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda, 7'si daha önce görevinden uzaklaştırılmış 5'i ise muvazzaf olan subay, astsubay, uzman çavuş, uzaman erbaş ve erlerden oluşan M.T., B.B., A.D., M.E.Ç., A.K., M.Ç., L.Ö., N.Y., T.S., H.B., M.K. ve B.U. isimli şahsılar gözaltına alındı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyete getirildi.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74