FESTİVAL YARIN KAPILARINI AÇIYOR

Kültürel Miras ve Korumacılık ana teması ile 6 Eylül 2018 Perşembe günü saat 18.00’da Köyiçi Meydanda verilecek mini konser ve hemen ardından ger

banner108
Genel 05.09.2018, 17:13 05.09.2018, 17:13
39
FESTİVAL YARIN KAPILARINI AÇIYOR
banner36

Kültürel Miras ve Korumacılık ana teması ile 6 Eylül 2018 Perşembe günü saat 18.00’da Köyiçi Meydanda verilecek mini konser ve hemen ardından gerçekleştirilecek ve Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında sona erecek olan Kortej Yürüyüşü ile başlayacak olan 19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 1. Gün programı Meydanda yapılacak olan açılış konuşmalarının ardından Türk Sinema Sanatçılarına Plaket takdimi, Festival Meşalesinin yakılması ile devam edecek.

Birinci gün etkinlikleri Havai Fişek Gösterisi, Halk Dansları Topluluğu Gösterileri ve Dj Emre Yıldırım’ın Canlı Performansı ile son bulacak.

Dolu dolu geçecek olan festivalin 2. Günü ise Asmazlar Bağ Evine En İyi Restore Edilen Ev Plaket Çakım Töreni ile başlayacak.

Cıngıllıoğlu Sanat Galerisinde “Medeniyetin Hamuru: Yazı” başlığı altında gerçekleşecek olan Kaligrafi Eserleri Sergisini, Cinci Handa “Fotoğraf Editörleri Safranbolu Buluşması Seçme Sergisi” ile “Mahalle Kültürünün Televizyon Dizilerine Yansıması” adlı söyleşi takip edecek.

Buradan Misak-ı Mili Meydanında gerçekleştirilecek olan Safranbolu Belediye Spor Yeni Sezoan tanıtımı e Mahalleler Arası Çocuk Futbol Turnuvasına geçilecek.

Turnuvanın hemen ardından Dj Tanerman’ın canlı performansını ise sevilen sanatçı İlyas Yalçıntaş konseri takip edecek.

8 Eylül Cumartesi günü sona erecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalinin son gününde ise Altın Safran Belgesel Film Müzesi ve Akademisi ( Muallimler Birliği )nde gerçekleştirilecek olan “19. Uluslararası Altın Safran Fotoğraf Yarışması Seçme Sergisi” ve “Yerel Hafızalarda Mahalle Kültürü” adlı söyleşi yer alacak.
KBÜ Safranbolu Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonunda saat 18.30’ gerçekleştirilecek olan 19. Uluslararası Altın Safran Belgesel ve Fotoğraf Yarışması Ödül Töreninin ardından yine burada yapılacak olan Festival Kapanış Konuşmalarını Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Dj Emre Yıldırım ve Dj Tanerman tarafından sergilenecek olan canlı performanslarını milyonların ilgi ve beğeni ile dinlediği Fettah Can Safranbolulu müzik severlerle buluşacak.

Festival havai fişek gösterileri ile sona erecek.

Yine Festival kapsamında çocuklar da unutulmazken, Kapalı Pazar Alanında kurulacak olan Oyun Köyünün yanı sıra 10 mahalle ve köyde de 7 – 9 Eylül tarihleri arasından gezici araçla Oyun Panayırı çocuklarımızın hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak.

[gallery ids="56742,56743,56744,56745,56741,56740"]

Yorumlar (0)
banner11
5
açık
banner17
banner18
banner39
banner74