FELAKETİN EŞİĞİNDE EĞİTİM Mİ VERİLİYOR..?

Karabük'te bir kaç yıl önce eğitim-öğretim hayatına başlayan özel bir kolejin faaliyet yaptığı binanın kayma riski durumunun bir hayli tartışmal

Genel 22.04.2019, 14:23 22.04.2019, 14:23
38
FELAKETİN EŞİĞİNDE EĞİTİM Mİ VERİLİYOR..?
banner36

Karabük'te bir kaç yıl önce eğitim-öğretim hayatına başlayan özel bir kolejin faaliyet yaptığı binanın kayma riski durumunun bir hayli tartışmalı olduğu iddia ediliyor.

Karabük ile Safranbolu arasındaki kanyonun hemen kenarında bulunan binanın temelinde kayma riski olduğu uyarılarının daha önceden söz konusu özel kolej kurucularına ifade edilmesine rağmen, basit bir kaç teknik önlem alınarak göz ardı edildiği iddia edilmekte.

Gerek Valilik tarafından, gerekse Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kanyondaki uçurumun tam kenarında bulunan binada eğitim ve öğretim verilmesinin risk taşıdığı belirtilmesine rağmen, uyarıların dikkate alınmadığı konuşuluyor.

Olası bir toprak kayması veya depremde, binanın kanyon uçurumun kenarında bulunması ve temelinden kayma riski taşıdığı iddia edilen binada özel bir kolejin eğitim-öğretim hizmeti vermesi ile ilgili vatandaşlar "Felaketin eşiğinde eğitim, öğretim verilmesi ne kadar güvenli? Yarın bir şey olduğu zaman sorumluları kim olacak?" şeklinde soru yöneltiyor.

Yorumlar (0)
15
açık
banner17
banner18
banner39
banner74