FACEBOOK'TAN PİTBULL SATIŞINA CEZA

KARABÜK’TE SATIŞI YASAK OLAN PİTBULL CİNSİ KÖPEĞİ SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİ FACEBOOK'TA SATIŞA ÇIKARAN KİŞİYE, HAYVANLARI KORUMA KANUNU'NUN İLGİLİ MADDESİ GEREĞİ 5 BİN 26 LİRA PARA CEZASI UYGULANIRKEN, PİTBULL CİNSİ KÖPEĞE DE EL KONULDU. (YASİN ERDEM/KARABÜK-İHA)

Genel 15.11.2015, 19:51 15.11.2015, 19:51
25
FACEBOOK'TAN PİTBULL SATIŞINA CEZA
banner36
FACEBOOK'TAN PİTBULL SATIŞINA 5 BİN LİRA PARA CEZASI

facebook köpek satışı

Karabük’te satışı yasak olan Pitbull cinsi köpeği sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta satışa çıkaran K.E. isimli kişiye, Hayvanları Koruma Kanunu'nun ilgili maddesi gereği 5 bin 26 lira para cezası uygulanırken, köpeğe de el konuldu.

Orman ve Su İşleri Karabük Şube Müdürlüğü ekipleri, polis ve zabıta ekipleri ile birlikte ihbar üzerine 11 aylık Pitbull'u Facebook'ta verdiği ilanla satışa çıkaran K.E. isimli kişinin Yeni Mahalle'deki evine gitti.

Belediye veteriner hekiminin yaptığı incelemede köpeğin Pitbull cinsi olduğu belirlendi. El konulan köpek, belediye hayvan barınağına götürüldü.

Köpeğin sahibi K.E.’ye ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun, 'Pitbull, Terrier, Japanese tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır' şeklindeki 14'üncü maddesine aykırı hareket etmekten 5 bin 26 lira idari para cezası uygulandı.

İŞTE O SATIŞ İLANI


Yorumlar (0)
2
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39