ESNAF ODALARI BAŞKANLARINDAN ŞAHİN'E ZİYARET

KARABÜK ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİK BAŞKANI, DİĞER ODA BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ME

banner73
Genel 22.12.2015, 17:30 22.12.2015, 17:30
32
ESNAF ODALARI BAŞKANLARINDAN ŞAHİN'E ZİYARET
banner36
KARABÜK ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİK BAŞKANI, DİĞER ODA BAŞKANLARI İLE BİRLİKTE AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ALİ ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ

ŞAHİN’DEN ESNAF ODALARINA AYRI ÖNEM

“ESNAFIN İŞİ İYİ GİDERSE, ANKARA’DA DA İŞLER İYİ GİDER”

ESNAF ODALARI

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, beraberinde Karabük Servisçiler Odası Başkanı Hüseyin Kılıç, Karabük Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı S. Ahmet Karabacak, Safranbolu Esnaf Odaları Başkanı Muammer Dumaner, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, Eskipazar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil Aydoğan, Karabük Elektirk ve Elektronikçiler Odası Başkanı Hasan Avuç, Karabük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık, Karabük Pazarcılar ve Kasaplar Odası Başkanı Mahmut Malkoç, Yenice Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sedat Çakıl, Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Genel Sekreteri Yıldıray Yıldırım ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Şık ile Cuma Kara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i Parti Genel Merkezindeki makamında ziyaret ettiler.

d63b449f-13f2-40d0-be72-3acbb982393cHayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını belirten ve bu vesile ile Esnaflar ile Odaların sorunlarını da paylaşma imkânı bulduklarını belirten Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen “Özellikle arkadaşlarımız ile birlikte Karabük’ün son yıllarda içinden çıkardığı sizin gibi bir devlet adamının yanında olduğumuzu belirtmek isterim.

Sizlerin talimatları ile birlikte de hareket edeceğimizi de ifade etmekten mutluluk duyarım. AK Parti Genel Merkezinde ve hükümet nezdindeki konumunuz ile ağırlığınızı her zaman takdir ediyor ve övünüyoruz. Bunun yanı sıra Esnaf ve zanaatkârlarımızın ufak tefek sorunları olacaktır ve bunlar hükümet nezdinde çözülmeye çalışılıyor.

Yerel bazda da sorunlarımızı Belediye ve yerel yönetimler ile çözmeye çalışıyoruz. Size de Esnaf ve zanaatkarlarımız adına yerel ve genel sorunları kapsayan bir dosyayı da sunmayı istedik.” Diye konuştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ise kendilerine aktarılan esnaf ve zanaatkârların sorunlarını çözmek için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini vurguladı ve “Karabük’te esnaf ve zanaatkârlarımızı temsil eden odalarımızın saygı değer başkanları ve yöneticilerini partimizin genel merkezinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Esnaflarımız toplumumuzun bel kemiğidir, omurgasıdır.

Bu bakımdan sizlerin işlerinizin iyi olması, Ankara’da da işlerin iyi olması anlamına gelir. Sizlerin işleri iyi olmazsa, Ankara’da da işler iyi gitmez. 1 Kasım seçimlerinde toplumun diğer kesimlerine olduğu gibi esnaf kesimine de vaat ettiğimiz bir takım sözler olmuştur. Bunların bir kısmı yasa gerektirmeyen, Bakanlar kurulu kararı ile ya da bir takım yönetmelik değişiklikleri ile gerçekleştirilecek huşulardır. Bunlarla ilgili adımlar atıldı ama yasa gerektiren konular ise bu hafta mesela emeklilerimize seyyanen zamları ile ilgili meclisten bu hafta karar çıkacak.

5d24b7fd-98c7-4239-ac2f-f82d3b1b8ef0Meclisimiz yeni yasa çalışmalarına başlayabildi, hükümet kurma, hükümet programının oylanması gibi süreçleri geride bıraktık. Şimdi vaat ettiklerimizi meclisten biran önce çıkarmayı hedefliyoruz. Esnaflarımızın kredi ihtiyaçlarını karşılama, genç işsizlerimize proje karşılığı ekonomik imkanlar sağlama gibi vaatlerimizi yürürlüğe koyuyoruz ve kamuoyunu bu reformlar ile ilgili aydınlatmaya hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Karabük’te çarşı pazarda durumların nasıl olduğunu soran Şahin, Karabük ve İlçelerindeki Esnaf odaları başkanlarından bilgi aldı. Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen ise Esnaf ve Sanatkarların yapılandırma çerçevesindeki devlet olan borçların gecikme faizlerinin silinmesi, banka sicil affı çıkması kaybolmaya yüz tutmuş iş kollarında vergi muafiyeti uygulanması, esnaf ve sanatkar tanımının yeniden güncellenmesi, odaların gelir kalemlerinin arttırılması gibi talepler içeren bir dosya sundu.

Karabük, Safranbolu, Eskipazar ve Yenice Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanları ise şoför esnaflarının sorunlarını içeren; D-4 Yetki belgesinin tanımının yeniden güncellenmesi, D yetki belgesinde Valiliklerin yetkilendirilmesi ve ticari araç sahiplerine akaryakıtta, KDV ve ÖTV’de indirim gibi talepleri içeren dosya sundular.

513ae7d4-3703-4cae-8f08-9aef36c51ff8KARABÜK ESNAF SARAYI İÇİN ARSA TAHSİSİ İSTENDİ

Karabük Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Nurettin Tümen, Karabük’teki Esnaf odalarının bir arada olacağı, sosyal faaliyetlerin içinde olacağı bir esnaf sarayı binası yapmak istediklerini ve bu binanın yapımı içinde Karabük şehir merkezinin içinden kamuya veya hazineye ait bir arsa yada eski bir binanın yerinin verilmesini istedi. Şahin’den bu talepte bulunan Tümen “Eğer siz arsayı bize temin ederseniz, biz kendi imkanımız ile binayı yaparız” dedi.

Mehmet Ali Şahin ise “Siz kendi arzuladığınız bir yere varsa oraya bakın, arsanın tahsisi için biz elimizden geleni yaparız” dedi. Ziyaret sonrası Karabük Esnaf Odaları Başkanları, Şahin’in içinde fotoğrafı olan Safranbolu han kapısı minyatürünü hediye ettiler.

esnaf-odalari-sahin

 
Yorumlar (0)
7
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74