ESKİPAZAR OSB YATIRIM PLANINDA

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının kurucu üye olarak yürüttüğü Eskipazar İlçesi Hamamlar Köyü Bayındır Köyleri mevkiinde 346.28 hektarlık aland

banner73
Genel 20.06.2018, 14:33 20.06.2018, 14:33
41
ESKİPAZAR OSB YATIRIM PLANINDA
banner36

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının kurucu üye olarak yürüttüğü Eskipazar İlçesi Hamamlar Köyü Bayındır Köyleri mevkiinde 346.28 hektarlık alanda yer alan Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçmesinde önem arz eden 2018 yılı yatırım programına alınması kararı yürürlüğe girmiştir.

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, adı geçen mevzuattaki koşullar çerçevesinde Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB’nin 2018 yılı yatırım programına alınması 2017/10924 sayılı 2018 yılı programının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine dair kararın 6. Ve 7. Maddelerine istinaden uygun görülmüş ve ihtiyaç duyulan program revizyonuna alınmıştır.

Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin örnek ve prestijli Organize Sanayi Bölgelerinden biri olarak planlanmış ve çalışmaları yürütülmektedir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MESCİER, “Bundan sonraki süreçte işimiz daha zor çalışmalar hızlandırmak ve yatırımcı bulmak için yoğun bir çaba harcamamız gerekiyor. İlimizin kalkınması ve gelişmesi için önemli bir sürece girmiş bulunmaktayız. Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr.Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 23.Dönem Meclis Başkanı Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ve Prof.Dr.Burhanettin Uysal, Karabük Valisi Kemal Çeber, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Akparti İl Başkanı İsmail Altınöz,Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası eski Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Namal, Tuncay Özcan, Meclis Başkanı Timurçin Saylar’a teşekkür eder ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Yorumlar (0)
19
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74