ESKİPAZAR DOĞALGAZLA BULUŞTU

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Başkanı Mehmet Ali Şahin, ekonomide yaşanan dalgalanmayı, çamura saplanmış ve patinaj yapan bir ara

Genel 22.10.2018, 18:45 22.10.2018, 18:45
35
ESKİPAZAR DOĞALGAZLA BULUŞTU
banner36

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Başkanı Mehmet Ali Şahin, ekonomide yaşanan dalgalanmayı, çamura saplanmış ve patinaj yapan bir arabaya benzetti. Şahin, “Çok şükür bizim arabamız önden çekişli arkadan çekişli değil. Şoför koltuğunda da dirayetli bir başkan vardı, şimdi bu yaşadığımızı ekonomik sorunu yavaş yavaş atlatıyoruz” dedi.

Karabük ve Safranbolu ilçesinin ardından Eskipazar ilçesinde de alt yapısı tamamlanan mahallelerde ev ve iş yerlerine düzenlenen törenle doğalgaz verilmeye başlandı. Törene katılan Mehmet Ali Şahin, ilçe halkına verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kendisine 2019 sözü verilmesine rağmen 2018 yılında verilmesi noktasında KARGAZ yetkililerine ricada bulunduklarını anlatan Şahin, “ Eskipazar halkımızın azim ve gayretle talepte bulunması bu işi hızlandırdı” dedi.

“Türkiye Olarak Patinaja Yakalandık” 

Eskipazar’ın son yıllarda AK Parti iktidarı döneminde çok büyük hizmetler alarak büyüyüp gelişmeye başladığını kaydeden Şahin, “Şimdi Eskipazar’ı daha da geliştirip büyütmek ve işsizlik soruna çözüm bulacak olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB kurulum çalışmaların tamamladık. Kamulaştırma kararı alınarak yatırım programına girdi.

Bazen ülkede işler çok yolunda gider, bazen de bir takım sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Arabayla gidiyorsunuz, belli bir hızla gidince yolunuza yukarıdan bir taş veya kaya düşebilir, kayma olabilir o zaman duraklamak durumundasınız. Veya bir çamura saplanırsınız ve arabanız patinaj yapar.

Biz Türkiye olarak son birkaç ay içerisinde böyle bir patinaja yakalandık. Ama çok şükür bizim arabamız önden çekişli arkadan çekişli değil. Şoför koltuğunda da dirayetli bir başkan vardı, şimdi bu yaşadığımız ekonomik sorunu yavaş yavaş atlatıyoruz. Patinajdan Türkiye’yi kurtarıyoruz. İnanıyorum ki 2019’a geldiğimizde Türkiye yeniden eski süratını kazanacak. O nedenle kamulaştırma ile ilgili ödeneğin serbest bırakılması biraz zaman alacak.

Ne söz vermişsek şuana kadar mutlaka yaptık. Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB alanını mutlaka hayata geçireceğiz. O bizim AK Parti olarak sizlere verdiğimiz bir vaadimizdir. Türk ekonomisi için son derece önemli olduğuna inandığımız bir projedir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mehmet Ali Şahin’in ile birlikte Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, KARGAZ Genel Müdürü Kasım Kahraman ve Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan tarafından meşale yakılarak ilçeye doğalgaz verildi.

Doğalgaz verme töreninin ardından Mehmet Ali Şahin ve protokol üyeleri İhsan Şen isimli vatandaşın evine geçerek burada ocağın ateşini yaktı.

[gallery link="file" ids="59289,59290,59291"]

 

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74