'ESKİ KİTAPLAR OKUMAYANLAR İÇİN YENİDİR'

Safranbolu Hayal Çocuk Tiyatrosu tarafından okullarda başlayan Kukla gösterimlerinin ilki Antepoğlu İlköğretim Okulunda yapıldı. Safranbolu Belediy

banner73
Genel 28.05.2018, 14:24 28.05.2018, 14:24
16
'ESKİ KİTAPLAR OKUMAYANLAR İÇİN YENİDİR'
banner36

Safranbolu Hayal Çocuk Tiyatrosu tarafından okullarda başlayan Kukla gösterimlerinin ilki Antepoğlu İlköğretim Okulunda yapıldı.

Safranbolu Belediyesi tarafından desteklenen ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ ve ‘Eski Kitaplar Okumayanlar İçin Yenidir’ parolası ile yola çıkan oyuncular, gösterilerin ücretsiz olduğunu ancak bilet karşılığı evde okumadıkları, eski kitapları istediklerini, böylece çocukların hem eğleneceğini hemde kenarda veya raflarda bekleyen kitapların başka çocuklara da ulaşacağını belirttiler.

Çocukların yararına olacak her türlü proje destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, “Çocuklarımızın sosyal yönden gelişmeleri için çeşitli projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve Safranbolu’daki tüm okullar kapsayan Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor başlıklı projemiz büyük ilgi görmüş, olumlu geri dönüşler almıştık. Bu kapsamda Safranbolu Hayal Çocuk Tiyatrosu bize böyle bir proje ile geldi.

Bir yandan çocuklarımızı çok eski bir gelenek olan kukla ile buluşturuyorlar diğer yandan da kenara atılmış, tozlu raflara kaldırılmış kitaplar yeniden çocukların beğenisine sunuyorlar.

Kendilerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizler istesinler, bizler her daim çok daha yaşanılır ve güze bir Safranbolu’yu onlara bırakmak için çalışıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
15
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74