EHLİYETİNE EL KONDU, ÇİLEDEN ÇIKTI

Karabük’te, trafikte alkol denetimi yapan polislere yakalanan ve 6 ay ehliyetine el konulan bir sürücü, aylık 1.500 lira para kazandığını söyleyerek

Genel 18.11.2018, 11:24 18.11.2018, 11:24
43
EHLİYETİNE EL KONDU, ÇİLEDEN ÇIKTI
banner36

Karabük’te, trafikte alkol denetimi yapan polislere yakalanan ve 6 ay ehliyetine el konulan bir sürücü, aylık 1.500 lira para kazandığını söyleyerek, “ 6 ay aç kalacağım” diyerek feryat etti.

Uygulamada dur ihtarına uymayan bir sürücü ise polislerden kaçtı. Ara sokakta aracını terk eden sürücü gecenin karanlığında izini kaybettirdi.

Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri kentin çeşitli bölgelerinde yaptıkları trafik uygulamalarını sıklaştırdı. Kent merkezi ve Kapullu Mahallesi bölgesinde yapılan alkol denetiminde yaklaşık 170 araç kontrol edilirken, uygulama kapsamında 16 alkollü sürücü ve ehliyetsiz sürücülere 24 bin 500 TL trafik cezası kesildi.

“ Ehliyetine el konulunca çileden çıktı” 

Trafik ekipleri tarafından demir çelik kavşağında çift yönlü yapılan uygulamada 10 alkollü sürücü denetime takıldı. Denetimler kapsamında durdurulan bir aracın sürücüsü 88 promil alkollü çıktı. Alkolden dolayı ilk kez yakalandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulacağını öğrenince çileden çıktı. Aylık bin 500 lira para kazandığını belirten genç, “6 ay aç kalacağım. Ehliyetsiz ne yapacağım diyerek” feryat etti. Olay yerine gelen gencin anne ve babasının çabaları da yetersiz kaldı.

“ Uygulamadan kaçtı, ara sokakta aracını bırakıp kaçtı"

Polisin dur ihtarına uymayan bir başka sürücü ise uygulama noktasından kaçtı. Polis ekiplerinin peşine düştüğü sürücü Kurtuluş Mahallesinde ara sokakta aracını bırakıp kaçtı. Gecenin karanlığından izini kaybettiren sürücünün bıraktığı araç ise çekici yardımı ile otoparka çekildi.

Öte yandan Kapullu Mahallesi bölgesinde yapılan uygulamada ise bir sürücü 279 promil alkollü yakalandı.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74