EFLANİ KAYMAKAMI DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 2017/345 sayılı yeni kararname ile Eflani Kaymakamlığına yeni bir isim atandı. Ayrıca aynı kararnameye göre Kar

banner73
Genel 20.08.2017, 13:26 20.08.2017, 13:26
48
EFLANİ KAYMAKAMI DEĞİŞTİ
banner36

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan 2017/345 sayılı yeni kararname ile Eflani Kaymakamlığına yeni bir isim atandı. Ayrıca aynı kararnameye göre Karabük Vali Yardımcılığı görevine bir isim daha atandı.

Yayınlanan kararnameye göre mevcut Eflani Kaymakamı Seyfullah Ordueri Kadışehri Kaymakamlığına atanırken, Eflani'nin yeni kaymakamı ise Kangal Kaymakamı Sinan Aşçı oldu. Karabük Vali Yardımcılığına ise Bayındır Kaymakamı Barboros Baran atandı.

Sinan Aşçı Kimdir?

Kaymakam Sinan Aşcı, Kahramanmaraş İlinin Göksun İlçesinde dünyaya geldi.

İlköğretim ve Lise eğitimini Göksun Kahramanmaraş´ ta tamamladı. Lisans eğitimini ise 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

Bir süre Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Batman Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Batman İlinde Vilayet Stajını Balıkesir İli Erdek İlçesinde Refiklik Stajını, Adıyaman İlinde ise Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. Nevşehir İli Derinkuyu İlçesinde Kaymakam Vekiliği yaptıktan sonra yurtdışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletlerinde bir yıl süreyle Towson University´ de İngilizce dil eğitimi aldı. Aynı zamanda Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli Kamu Kurumlarında incelemelerde bulundu.

Bu dönemde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Wasington Büyükelçiliğinde Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurtdışı dönüşü sonrasında, Kayseri İli Tomarza İlçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

Kangal Kaymakamlığı görevinde bulunan Aşçı, Resmi gazetede yayınlanan son kaymakamlar kararnamesi ile Eflani Kaymakamlığına atandı.

Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74