DÜNYA MİRAS KENTİ SAFRANBOLU DÜNYANIN EN BÜYÜK TURİZM FUARINDA

Dünyanın en büyük turizm fuarı olan (ITB) Uluslararası Berlin Turizm Fuarı, Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in kat

banner73
Genel 08.03.2018, 12:10 08.03.2018, 12:10
12
DÜNYA MİRAS KENTİ SAFRANBOLU DÜNYANIN EN BÜYÜK TURİZM FUARINDA
banner36
Dünyanın en büyük turizm fuarı olan (ITB) Uluslararası Berlin Turizm Fuarı, Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in katılımıyla 52. kez kapılarını açtı.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Safranbolu standına ev sahipliği yapıyor.

Konu il ilgili açıklama yapan Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin; “Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu toprakları üzerinde binlerce yıl ayakta kalmayı başaran ve taşıdıkları özelliklerle Dünya Mirası olmayı hak eden 17 değerimiz ile gastronomi dalında yaratıcı şehrimiz Gaziantep, Berlin'de tüm dünyaya tanıtılıyor.

Türkiye'nin toplam 18 değerinin yer aldığı Berlin ITB Fuarı için bölgelerin tanıtımına yönelik filmler, katalog ve haritalar hazırlandı. 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine giren ve şehir olarak bu listede yegane yer olan Safranbolu’muzun tarihi ve kültürel zenginliğini, doğal güzelliklerini tüm dünyaya göstermeliyiz.

Berlin Turizm Fuarı da bunun için büyük bir fırsat. Berlin Turizm Fuarının hem Safranbolu’muz için hem ülkemiz için bol turist olarak geri dönüşünün olmasını bekliyoruz” dedi. Fuara Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin’in yanı sıra Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Koray Erikci, Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Urgancıoğlu Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan katıldı.

Dünya Mirası Türkiye Standında Nemrut Dağı, İstanbul'un tarihi alanları, Divriği Ulu Camisi ve Darüşşifası, Hattuşa, Xanthos-Letoon, Safranbolu Şehri, Troya Antik Kenti, Edirne Selimiye Cami ve Külliyesi, Çatalhöyük Neolitik Kenti, Bergama Çok Katmanlı Kültürel Peyzaj Alanı, Bursa ve Cumalıkızık, Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri, Efes, Ani Arkeolojik Alanı ,Göreme Milli Parkı ve Kapadokya, Pamukkale-Hierapolis, Afrodisias Antik Kenti; Yaratıcı şehirler ağında, gastronomi dalında Gaziantep şehri, Berlin Turizm fuarında turizm severlere tanıtılmaktadır.
Yorumlar (0)
8
açık
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74