DÖNMEZ, 'KUDÜS, İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLAMAYACAKTIR'

Eskipazar ziyaretleri kapsamında katıldığı bir cenaze merasimi sonrası konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili Aday Adayı Ahmet Dönme

Genel 15.05.2018, 18:16 15.05.2018, 18:16
19
DÖNMEZ, 'KUDÜS, İSRAİL'İN BAŞKENTİ OLAMAYACAKTIR'
banner36

Eskipazar ziyaretleri kapsamında katıldığı bir cenaze merasimi sonrası konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Milletvekili Aday Adayı Ahmet Dönmez, Kudüs'te yaşanan gelişmeler sonrası kendisine yöneltilen soruya, "Filistin'de akan her damla kanda pay sahibi olan ABD ve siyonist çevreler tarihin karanlık sayfalarında altın harflerle yerlerini alacaktır." ifadelerini kullandı.

Dönmez, yaptığı sert açıklamasında "Kudüs, İsrail'in başkenti olamayacaktır." dedi. MHP Karabük Milletvekili Aday Adayı Ahmet Dönmez, açıklamasına şöyle devam etti; "Medeniyetten nasip almamış haydutlar kabilesinin, kutsal günlere ev sahipliği yapan mübarek ramazan ayının hemen öncesinde, müslümanların ilk kıblegahı Mescid-i Aksa başta olmak üzere, Kudüs'e yaptığı alçakca girişimi şiddetle kınıyoruz. Bu barbar sürüsünün, Washington'da ki temsilcisi Trump tarafından, izahı mümkün olmayan Kudüs kararı, İsrail'e terör devleti olma yolunda önünü açmış, onları cesaretlendirmiş ve hatta yol göstermiştir. Filistin'de akan her damla kanda pay sahibi olan ABD ve siyonist çevreler tarihin karanlık sayfalarında altın harflerle yerlerini alacaktır. Sabrımızı ve tahammül sınırlarımızı aşan bu hadiseden hemen sonra, evine gönderilen İsrail Büyükelçisi, Kudüs sorunu çözülene kadar çağrılmaması aklın ve vicdanın en doğal tepkisi olacaktır. Dinlerarası çatışmaya ev sahipliği yapma konusunda ciddi adımlar atan İsrail'in, müslümanların son sancağının aziz Türk milletinde olduğunu ve sabır taşı çatlayan bu millet, eğer isterse bir gün akşam namazını Tel Aviv'de kılmak için ayağa kalkacağını unutmamalıdır. Kısaca Türkmen beyimizin dediği gibi "Kudüs, İsrail'in başkenti olamayacaktır."

Yorumlar (0)
17
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74