DERNEK VE STK'LARDAN MEHMETÇİĞE 'AFRİN' DESTEĞİ

TSK’nın Afrin’e yönelik düzenlediği ‘Zeytin Dalı’ operasyonu kapsamında Karabük’teki Dernek ve STK’lar bir araya gelerek yaptıkları basın

banner73
Genel 06.02.2018, 17:45 06.02.2018, 17:45
15
DERNEK VE STK'LARDAN MEHMETÇİĞE 'AFRİN' DESTEĞİ
banner36

TSK’nın Afrin’e yönelik düzenlediği ‘Zeytin Dalı’ operasyonu kapsamında Karabük’teki Dernek ve STK’lar bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasında Mehmetçiğe destek verdi.

Çatalzeytinliler Dernek lokalinde bir araya gelen dernek ve STK başkanları adına açıklama yapan KARÜNDER Başkanı Erkan Börekçi, “Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve TSK’nın Suriye’nin kuzeyindeki harekatı, haklıdır, yerindedir ve zamanındadır. Türkiye meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Harekat Türkiye’nin ve Suriye’nin toprak bütünlüğü içindir” dedi.

Börekçi, ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde, terör örgütlerini kullanarak kurduğu terör ordusu Fırat’ın batısından ve doğusundan temizleneceğini kaydederek, “ Harekat bu açıdan dünya barışı içindir ve insanlık içindir. ABD ve piyonları zor durumdadır.

ABD, PKK/PYD’ye 5 bin tır silah vererek kurmaya kalktığı sözde sınır ordusu 48 saat içinde savunamaz duruma düşmüştür. Askeri harekat için koşullar uygundur, başarı ve zafer bizim ellerimizdedir. Bilindiği üzere, terörizm tüm insanlık için çok ağır sonuçlara sebebiyet vermektedir.

Bu durumda her türlü terörizm insanlık tarafından kınanmalı ve terörizme karşı alınan her önlem desteklenmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti uzun yıllardır bir çok farklı terör örgütünün saldırısı altındadır. Bu örgütlerden DAEŞ, PKK, PYD-YPG terör örgütleri ülkemizde yürüttükleri terör faaliyetleri sonucunda, güvenlik güçleri dışında binlerce sivil vatandaşın ölümüne sebebiyet vermiştir.

Terör bir insanlık suçudur. Bu tür faaliyetler dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın kınanmalı ve tüm toplumlar tarafından bu hususta kesin ve açık bir tavır alınmalıdır. Bu gerçekler karşısında, Afrin Harekatı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin terörizm ile yapmakta olduğu mücadele üzerinde kara propaganda yapılmasına izin verilmemeli ve bu açık insani faaliyet desteklenmelidir” diye konuştu.

‘Bu saatten sonra düşmanın kara propagandasına kapılmak, gaflet ve delalet olmaz, ihanet olur’ diyen Erkan Börekçi, şunları söyledi; “Türk Ordusunun başarısı için birlik halinde, bütün imkan ve gücümüzü fedakarca ortaya koymalıyız. Karabük’te faaliyet gösteren Dernekler olarak; yüreklerimiz kahraman

Mehmetçikle birlikte çarpıyor. Her an Türk Silahlı Kuvvetlerinin birer neferi olduğumuzu bildiriyoruz, cepheye gitmek için hiçbir tereddüt taşımayız. Türk Silahlı Kuvvetlerine olan güvenimiz her zamankinden daha da güçlüdür. Ordumuzdan zaferler bekliyoruz. Devletçe ve Milletçe bütün vatan güçlerini, bütün siyasal partileri, sendikaları, dernekleri ve demokratik kitle örgütlerini vatan savaşında birliğe davet ediyoruz.”

Yorumlar (0)
8
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74