DERNEK BAŞKANLARI, AK PARTİ ADAYI UYSAL'I YALANLADI

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, Muharip Gaziler Derneği, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği ve

Genel 26.03.2019, 17:38 26.03.2019, 17:38
27
DERNEK BAŞKANLARI, AK PARTİ ADAYI UYSAL'I YALANLADI
banner36
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal, Muharip Gaziler Derneği, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Sakatlar Derneği Karabük Şubesine ziyaretlerini gerçekleştirdikten sonra, bugün sabah sosyal medya hesabı üzerinden bu dernek başkanlarının "Rafet Vergili tarafından kapıdan kovulduğunu" iddia ettiği paylaşımlarını yapmıştı.

Dernek Başkanları bu iddiaların asılsız birer iftira olduğunu, Rafet Vergili ile 10 yıl boyunca uyumlu bir şekilde çalıştıklarını ve Burhanettin Uysal'ın kendilerini ve derneklerini siyasete alet etmelerinden dolayı muzdarip olduklarını dile getirerek, Rafet Vergili'ye atılan iftiraları kabul etmediklerini, böyle bir söylemde bulunmadıklarını ifade ettiler.

Dün burada Muharip Gaziler Derneği, Sakatlar Derneği ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği'ne AK Parti adayı Burhanettin Hoca tarafından ziyarette bulunuldu. Sabah saatlerinde de bu ziyaretlerle ilgili AK Parti adayının sosyal medyasından yazı paylaşıldı. Paylaşılan yazı "3 dernek başkanının Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından 10 yıldır kapıdan kovulduğu ve Rafet Vergili'nin taleplerini dinlemediği" yönündeydi. Üç dernek başkanı bugün gazeteci Hakan Tuçer’e birer açıklama yaparak, kesinlikle Rafet Vergili’nin 10 yıldır hiç kapısından kovulmadıklarını ve böyle bir açıklamanın doğru olmadığını ifade ettiler.

Sakatlar derneği Başkanı Muhittin Yılmaz “Biz hiç Vergili’nin kapısından kovulmadık”

İlk olarak Karabük Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz bir açıklama yaparak şunları söyledi;

“Dün derneğimizi Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal bey ziyaret etti. Ziyarette kendilerine biz derneğimiz ile ilgili çalışmaları beyan ettik. Karabük Belediyesi ile ilgili yapmış olduğumuz çalışmalarda biz Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili'nin kapısına gittiğimizde hiç bir zaman kovulmadığımızı kendilerine beyan ettik. Gidip çayını da içtik, sohbetimiz ide yaptık. Elbette ki eksiklikler vardır. Tabi ki yapılan, yapılmayanlar vardır. Biz bunu söylemedik. "bizi Rafet Vergili kapısından kovdu veya Karabük Belediyesi'nin kapısından kovulduk. Dilekçelerimizi yazılı ve sözlü olarak ilettiğimiz zamanlarda oldu. Elbette ki olumlu ya da olumsuz çalışmalar oluyor. Beklentilerimiz tabi ki var. Bizim derneğimizin şehir dışında kaldığını kendilerine beyan ettik. Halledeceğini söyledi. Biz bekliyoruz. Rafet bey ile bir sıkıntımız yok.”  

Sakatlar Derneği Başkanı Yılmaz ayrıca AK Parti Adayı Burhanettin Uysal’ın bu paylaşımından üzüntü duyduklarını belirterek “Tabi ki üzüntü duydum. 10 yıldır Rafet Vergilinin kapısından kovulduğumuz beyan ediliyor. Ben tabi ki Rafet Vergili'nin birçok defa kapısına gittim. Çayını da içtim. Kapısından kovulma diye bir şey yok. Benim öyle bir sıkıntım yok.” Diye konuştu.

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu “Burhanettin Beyin açıklaması gerçeği yansıtmıyor”

Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu ise “Bende üzücü olarak karşıladım. Bizim derneğimiz kurulalı 20 yıl oldu. 20 yıl içerisinde derneğimize değişik siyasi partilerden, sivil toplum örgütlerinden sürekli ziyaretçiler geliyor. Ben kendilerine o tür kelimeyi kesinlikle kullanmadım. Ben gelen tüm öğrencilere dernekte ders veriyorum. Onlara milli değerleri anlatıyorum. Ben tepkimi sosyal medyada, şehit ailelerimizin dernek sitesinde yazdım. Halkımız bakabilir. Ben fazla yorum yapmak istemiyorum.  Biz böyle bir ifade kullanmadık. Ben kullanamam. Bunu Karabüklü gayet iyi bilir. Biz halkın önünde saygın bir itibarımız var. Şehit ailelerimiz siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Bizim kapımızı herkese açık. Ben kendilerine de söyledim eski belediye başkanlarına da yeni belediye başkan adaylarına da teşekkür ediyorum inşallah seçim Karabük'ümüze hayır ile sonuçlar.” Dedi.

Muharip Gaziler Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı “Üç dernek olarak Rafet Vergili’nin kapısından kesinlikle bu zamana kadar hiç kovulmadık.”

AK Parti Adayı Burhanettin Uysal’ın Rafet Vergili’nin bu dernekler 10 yıldır kapısından kovuldu açıklamasına ise son olarak Muharip Gaziler Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı bir açıklama getirerek, şunları söyledi;

“2847 yasa ile kurulan resmi bir derneğiz. Biliyorsunuz burada 3 dernek bir aradayız. Rafet Vergili'nin kapısına gidip de kovulduk kelimesi bizi üzdü. Üzdüğü içinde bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldık. Kesinlikle sayın Rafet Vergili'nin makamından, kapısından kesinlikle kovulmadık. Belediyeden isteklerimiz olduğu zaman hepsini belediye başkanımızın emriyle yapıyorlar. Kesinlikle biz medyaya diyoruz ki biz şehit ailelerine, gazilere, sakatlara bu seçim arifesinde seçimin son günlerde bizleri bu işlere bulaştırmasınlar, uzak tutsunlar. Biz sadece bunu bekliyoruz.”

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74