CUMHUR ÜNAL'DAN 'YENİCE'YE DOĞAL GAZ GELECEK Mİ?' AÇIKLAMASI..!

Milletvekili Cumhur Ünal, Yenice'ye doğalgazın gelmesi için Yenice Belediyesinin kendileri kadar istekli davranmadığını belirtti

Genel 12.06.2019, 17:06 12.06.2019, 17:06
75
CUMHUR ÜNAL'DAN 'YENİCE'YE DOĞAL GAZ GELECEK Mİ?' AÇIKLAMASI..!
banner36

Milletvekili Cumhur Ünal, Yenice'ye doğalgazın gelmesi için Yenice Belediyesinin kendileri kadar istekli davranmadığını belirtti


AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Yenice’ye Doğalgazın getirilmesi için kendilerinin çalışma yaptığını ama sürecin devam edebilmesi için Yenice Belediyesinin Kar Gaz’a istenilen teknik bilgileri hala daha göndermediğini ifade etti.

Ünal, Yenice’nin doğalgaz ile buluşması için kendileri kadar Yenice Belediyesinin de istekli olması gerektiğini vurguladı ve şu açıklamaları yaptı.

Bir ilçeye doğalgazın gelebilmesi için bazı kriterler var. Yenice’nin kriterleri de doğalgaz için yeterli değil, getirilebilmesi de gerçekten çok kolay değil. Biz doğalgazı getirmek için faaliyetlere başladık.

Ana boru hatlarını BOTAŞ yapar. Yereldeki ara hatları da yüklenici firma, bu bölgede de Kar Gaz yapar.  Yenice Belediyesi seçim dönemi içinde biz BOTAŞ’a gidiyoruz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na gidiyoruz diyor. Fakat buralar doğru adresler değil. Doğru adres Kar Gaz’dır.

Onlar vatandaşı yanıltmaya ‘AK Parti bu işi yapamaz’ demeye yönelik yapılan açıklamalardı. Maalesef halen devam etmekte. Kar Gaz firması seçimden önce Yenice Belediyesine doğalgaz getirilmesiyle ilgili, şehrin alt yapısı, imar durumu vb. konularla ilgili teknik bilgi için yazı istedi. Kar Gaz’a bu bilgilerin geldiğine dair bize gelen bir bilgi yok.

Ne BOTAŞ, ne de EPDK doğru adres değil. Doğru adres Kar Gaz’dır. Kar Gaz firması da Yenice’ye doğalgaz getirebilmek için yazı yazmıştır. Yenice’nin arazi şartları çok müsait değildir, zaman alacaktır. Doğalgaz yol kenarından kazmayı vururuz, boru hattını geçiririz denilen bir sistem değildir. Dolayısıyla kolay bir süreç olmayacak ama Yenice’ye doğalgaz gelecek. Kar Gaz bu konuda gerekli çalışmalara başlamıştır.”

Yorumlar (0)
27
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74