ÇOCUK HAKLARI DURAĞI AÇILDI

Karabük Belediyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla farklı bir projeye im

Genel 27.02.2020, 11:39 27.02.2020, 11:39
53
ÇOCUK HAKLARI DURAĞI AÇILDI
banner36

Karabük Belediyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında çocuk haklarına dikkat çekmek amacıyla farklı bir projeye imza atıldı.

Çocuk Hakları İl Komitesi tarafından, çocuk haklarını savunmak, toplumu konuyla ilgili bilinçlendirmek amacıyla farklı etkinlikler yapılıyor. Onlardan biri de, Karabük Belediyesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen Çocuk Hakları Durağı oldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen, Çocuk Hakları İl Komitesinde 264 gencin yer aldığını belirtirken;

“ Bu fikir bu komiteden çıktı, bizlerden toplumu bilinçlendirme ve çocuk haklarına daha fazla dikkat çekme adına şehrimizdeki duraklardan birinin çocuk hakları durağı olmasını istediler, bizde bu konuyu Belediye Başkan Yardımcımız aracılığıyla Sayın Başkanımıza ilettik.

Sayın Belediye Başkanımız çok duyarlı davrandılar ve Yenişehir Okullar Bölgesinden başlayabileceğimizi ifade ettiler, bizde projemize buradan start verdik” dedi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker ise açılışta yaptığı konuşmada;

“ Çocuklarımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve çocuk haklarına dikkat çekmek için buradayız, bu duraklar sayesinde birkaç çocuğumuzu dahi bilinçlendirsek bizim için kazançtır diye düşünüyorum” şeklinde açıklamalarda buldundu.

Yorumlar (0)
14
açık
banner17
banner18
banner39
banner74