ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ'NDEN'OYUNCAK KÜTÜPHANESİ'PROJESİ

Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri “oyuncak kütüphanesi” konusunda 2 yaşından ilkokul çağ

banner73
Genel 08.12.2017, 15:38 08.12.2017, 15:38
26
ÇOCUK GELİŞİMİ BÖLÜMÜ'NDEN'OYUNCAK KÜTÜPHANESİ'PROJESİ
banner36
Karabük Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri “oyuncak kütüphanesi” konusunda 2 yaşından ilkokul çağına kadar olan çocukların paylaşma değerini ortaya koyacak bir proje hazırladı.

Projenin detaylarını paylaşan Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Özyürek, çocuk kütüphanesi ile ilgili daha önce gerçekleştirilen projelerden farklı olarak, bu projede parasal duruma yer vermediklerini belirtti.

Özyürek söz konusu projeyle çocukların kullanmadıkları, artık oynamak istemedikleri oyuncakları getirip karşılığında oyuncak kütüphanesinden yeni bir oyuncak aldıklarını söyledi.

Projenin kısa süreli deneysel bir çalışma olduğunu aktaran Özyürek, çocukların girerken ne getirdikleri ve çıkarken ne aldıklarının kayıt altına alındığını, ayrıca çocuklara uygulamadan memnun kalıp kalmadıkları ve bu uygulamada en çok hoşlarına giden şeylerin ne olduğunun sorulduğunu kaydetti.

Projeyi çocukların paylaşma değeri kazanmasına yönelik gerçekleştirdiklerini söyleyen Özyürek “Demir Çocuk Anaokulu’nun bir bölümünde bu uygulamayı yapmaya karar verdik. Anaokullarından 30 öğrenci geldi. Kendi okulumuzu da sayarsak 2 gün içerisinde yaklaşık 70 – 80 öğrenci faydalandı.” dedi.
Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39