CHP İL BAŞKANINDAN, AK PARTİ İL BAŞKANINA CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yazılı bir basın açıklaması yaparak

Genel 01.05.2020, 18:57 01.05.2020, 18:57
47
CHP İL BAŞKANINDAN, AK PARTİ İL BAŞKANINA CEVAP
banner36
Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yazılı bir basın açıklaması yaparak, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’ün Safranbolu Belediyesinin yerel basına imzalattığı ve içeriğindeki bir madde ile basına yaptırım uyguladığı yönündeki söylemlerine cevap verdi.

CHP İl Başkanı Çakır açıklamasında, basın özgürlüğünün en fazla savunucusu kendilerinin olduğunun altını çizdi.

Ana muhalefet partisi CHP’nin Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ın, yayınladığı basın açıklaması şöyle;
“Evet biz dün söylediğimizi bugün tekrarlıyoruz, bir ülkenin demokrasi seviyesi basın özgürlüğü ile alakalıdır”

Tüm Dünyayı saran ve Ülkemizin de el birliği ile üstesinden gelmeye çalıştığı şu günlerde, barışın, kardeşliğin en çok hissedildiği bu günlerde gündemi değiştirmek, ekonomik çöküntünün üstünü örtmek, işsizlik ve halkımızın çektiği sıkıntıları başka gündemler ile oyalamak isteyenler iş başında.

Safranbolu Belediyesini kaybetmenin hırsı ve kini ile her gün ayrı bir senaryo yaratanlar, CHP politikalarını yıpratmaya çalışacağını zannedenler, bugün ülkemiz cezaevlerinde onlarca nedeni belli olmayan tutuklu gazeteciler hakkında tek kelime konuşmayanlar, yıllardır Anadolu basının içinde bulunduğu sıkıntıyı es geçenler, CHP’mizin TBMM verdiği Basın/Medya önergelerini tersleyenler, aslı-astarı olmayan suçlamalara başladılar.

Öncelikle sosyal medyadan tetiklenen sonra siyasi ayaklarına ulaşan bu güdümlü çevreleri yakından takip etmekteyiz.  

Günümüzde her şey tek adamın iki dudağı arasındayken ve basın hiçbir şekilde özgür yazamazken, özgür yazan Gazeteciler cezaevlerinde sebepsiz tutukluyken, tecavüzcüler katiller uyuşturucu baronları dışarı salanların bize söyleyecek sözleri yoktur. Önce aynaya bakacaklar.

Gazetecilik mesleğinin ne kadar kutsal olduğunu bizler en iyi belenleriz. Biliyoruz ki bir ülkenin demokrasi seviyesi basın özgürlüğü ile alakalıdır. Olayın özünü dün Belediye Başkanımız Sayın Elif Köse açıklamıştı. Bu işi çığırtkanlık yaparcasına çarptırıp ‘BASINA SANSÜR UYGULATILIYOR’ olayına getirmek gerçekten abesle iştigaldir”

Basın Yayın ahlak kuralları gereği, Basın İlan Kurumu yayınlarından tespitle alınmaya çalışan ifadeleri çarptıran, BASINA SANSÜR CHP’NİN İŞİDİR diyecek kadar siyaseti boşluğa düşecek siyasi iktidarın sözcüleri de iyi bilmektedir ki, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ en iyi ve en çok savunan partidir CHP’si.

CHP hiçbir zaman SÖZDE ÖZGÜRLÜK savunucusu olmamıştır, tarih bunun kanıtıdır. Özgürlük ve Barış söz konusu olursa, bu konuları bizlerle tartışamayacak olanlar şimdi bize akıl hiç veremeyeceklerini çok iyi bilmelidirler.

Sonuç olarak, Safranbolu Belediyemizin Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 Sayılı Genel Kurul Kararının 1. Maddesinin (ı) bendindeki ilkenin değişik bir tekrarı niteliğinde olduğu net bir şekilde açıklanmıştır.  Güzel günler yakında. O zaman nasıl hesap vereceksiniz bu topluma, vicdanlara… İnsanları yanıltma, kışkırtma politikalarınız ile nereye kadar gideceksiniz.

Bizler saygın, kişilikli, objektif haberciliğe önem veren, araştırmacı-ilkeli tüm basın mensuplarına saygılıyız ve sadece onların destekçisiyiz. Yaşasın Onurlu, Edepli Objektif Yayıncılık. Yaşasın Basın Özgürlüğü."
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74