CHP İL BAŞKANI ÇAKIR'DAN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır 2018-2019 eğitim – öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar getirm

banner73
Genel 17.09.2018, 14:21 17.09.2018, 14:21
18
CHP İL BAŞKANI ÇAKIR'DAN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır 2018-2019 eğitim – öğretim yılında tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar getirmesini diledi.

Eğitim sistemindeki sorunlara da değinen Çakır “ Köklü değişikliklere ihtiyacımız var. Geleceğimizi yok edecek eğitim sisteminden vazgeçmeliyiz. Taşımalı eğitime son verip, tam gün eğitim sistemine geçmeliyiz. Laik, bilimsel, demokratik ve herkese parasız eğitim verilmelidir. Tarikat ve cemaatlerin eğitim ile olan ilişkisi kesilmeli, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan çağdaş, demokratik, laik ve bilimsel müfredat oluşturulmalıdır.

Siyasi atamalara derhal son verilmeli, mülakat sistemi kaldırılmalıdır. Eğitimde liyakata dayalı sistem kurulmalı öğretmenlerimize hak ettikleri değer verilmelidir.Karma eğitimden vazgeçilemez. Cemaat ve tarikatların baskısı ile kanunda yer alan Karma eğitimi yönetmelikten çıkartarak tartışmaya açıyorlar. Anayasa ve Milli Eğitim Temel kanunundaki karma eğitim zorunluluğunu görmezden gelenler kafalarını kuma gömüyorlar. Cumhurbaşkanlığının karma eğitimin esnetilmesi yönündeki açıklamalarını şiddetle kınıyor ve buna son verilmesini istiyoruz. “dedi.

Yorumlar (0)
4
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74