CHP İL BAŞKANI ÇAKIR 'SORMAZLAR MI SİZE..?'

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yazılı bir basın açıklaması yayınl

Genel 04.04.2020, 14:19 04.04.2020, 14:19
66
CHP İL BAŞKANI ÇAKIR 'SORMAZLAR MI SİZE..?'
banner36
Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

İl Başkanı Çakır, açıklamasında Cezayirlilerin Karabük'e getirilmesini ve gönderildikten sonra arkalarında kalan pozitif vakaları sorguladı.

Çakır “Biz bu olayı kamu vicdanında sürekli sorgulayacağız” diyerek şu ifadeler içeren bir açıklamada bulundu;
“Kamuoyuna yansıyan son bilgilere göre, ne yazık ki şu anda Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Covid-19 testleri pozitif çıkan 30’a yakın vakanın mevcut olduğu, yine 100’e yakın kişinin de gözlem altında tutulmakta ve test sonuçlarını beklemekte olduğu ifade edilmekte.

İşin en korkutucu yanı ise Pozitif vakaların yarıya yakını ise Cezayirlilerden oluştuğu şeklindedir.

CHP Karabük İl Başkanlığımız ve Sayın CHP Karabük Milletvekilimiz Dr. Hüseyin Avni Aksoy tarafından İstanbul havalimanından Karabük’e getirilen bu Cezayir, Ürdün ve Tunuslular için “Karabük’e kadar yer mi bulamadılar, buraya kadar getiriliyor ve tehlike her yere sıçrasın mı isteniyor, Safranbolu-Karabük cezalandırılıyor mu?” şeklinde de açıklamalarımız olmuştu.

Ardından, basınımıza ve kamuoyuna Cezayirliler ile ilgili olumsuz haberler yapılamasın telkinleri, bunlar misafirimiz korumacılığı altında lanse edilmişti Karabük iline.

Üç gün geçince de “biz Bakanla görüştük, Sayın Cumhurbaşkanı tamam dedi, gönderiyoruz” açıklamalarını hayretle okuduk, izledik, gördük.

Şimdi sormazlar mı İnsana? ‘Daha önce neredeydiniz?’ diye

Sormazlar mı İnsana, ‘Karabük’e sahiplenmek gerektiğinde neredeydiniz?’ diye

Sormazlar mı İnsana, ‘Bile bile lades yapılan bu olay sonrasında arkada kalan birçok virüs tehlikesi içeren İnsanımızın günahı neydi?’ diye.

Çok acil olarak o yurtta görevli tüm branşlarda ki İnsanlarımız koruma altına alınmalı, onların ve kentin sağlığı tehlikeye atılmamalıdır.

Karabük İnsanı dün söylenen ve bugün yapılan arasında ki farkı net görmekte, bunlara vesile olanları hafızalarına kaydederek unutmayacaklarını da artık açık yürekle konuşmaktadır.

Biz unutmayacağız ve bu sorumsuzlukları üstlenenleri kamu vicdanı karşısında sürekli sorgulayacağız.”
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74