CEZAYİRLİLERDEN TEŞEKKÜR MEKTUBU

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle  ülkelerine dönemeyip İstanbul Havalimanında kal

Genel 29.03.2020, 18:57 29.03.2020, 18:57
50
CEZAYİRLİLERDEN TEŞEKKÜR MEKTUBU
banner36
Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle  ülkelerine dönemeyip İstanbul Havalimanında kalan Cezayirliler mektup yazarak teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde ülkelerinde hava sahası kapatıldığı için bir süredir İstanbul Havalimanı'nda bekleyen; aralarında Cezayir, Ürdün ve Tunusluların da bulunduğu yolcular İsmail Necati Efendi Yurduna getirilmişti.

KYK Yurdunda kalan Cezayirli yolcular Türk halkına ve yetkililerine minnetlerini göstermek için bir mektup gönderdiler.

İçinde bulundukları durumu "15 gün çok zor durumda kaldık  ama şimdi çok iyiyiz" diye ifade ettikleri mektupta;

"Biz İstanbul havalimanında (Türkiye) mahsur kalan Cezayir vatandaşları,

17 Mart 2020 tarihinden 26 Mart 2020 tarihine kadar İstanbul Havalimanındaydık. Biz Cezayir vatandaşları olarak Türkiye Cumhuriyetine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize sunulan yardım için minnettarız.

Biz 15 gün çok zor durumda kaldık. İstanbul havalimanında yerde yattık, bazı kişiler sandalyede yatmak zorunda kaldı. Aileler perişan oldu, yemek bulmakta zorlanıyorduk ve bizimle çocuklar, yaşlı ve hastalar vardı.

Şimdi Allah’a şükürler olsun, bizi başka yere naklettiler. Üniversite yurdundayız, yatacak yerimiz var ve yiyecek sıcak yemeğimiz var ve her şey kapımıza kadar geliyor ve bu bizi çok memnun ve mutlu etti. İl göç müdürüne, takım arkadaşlarına, polislere ve bütün emeği geçen herkese, bize yardim eden herkese çok teşekkür ederiz Cezayir halkı adına. Hoşgörünüz ve iyi niyetinizi Cezayir halkı unutmayacak."  dediler.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74