CENGİZ ÜNAL AK PARTİ ETİKETİNİ Mİ KULLANIYOR?

Bir Gün Gazetesinden İsmail Arı haberinde, Karabük’ün tanınm

Genel 02.09.2020, 16:59 02.09.2020, 16:59
135
CENGİZ ÜNAL AK PARTİ ETİKETİNİ Mİ KULLANIYOR?
banner36
Bir Gün Gazetesinden İsmail Arı haberinde, Karabük’ün tanınmış cemiyet iş insanı ve Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal’ın AK Parti İl Eski Başkan yardımcılığı etiketini kullanarak, milyonlarca Liralık restorasyon ihaleleri ve işleri aldığını öne sürdü.

İsmail Arı’nın Bir Gün’deki Haberi şöyle;
“Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde bulunan tabloların onarım işlerini eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’a yaptırdığı ortaya çıktı. Müzenin milyonlarca liralık restorasyon işini de Ünal’ın kurucusu olduğu şirkete verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü, 4 Ekim 2019 tarihinde ‘Ankara Resim ve Heykel Müzesi envanterine kayıtlı özgün yağlı boya tablolarının onarımı ile grid tablo asma sistemi yapımı’ adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen İhaleye üç şirketin katıldığı belirtilirken 623 bin TL teklif veren eski AKP Karabük İl Başkan Yardımcısı ve Karabük MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Başkan Yardımcısı Cengiz Ünal’ın ihaleyi kazandığı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 19 Kasım 2019 tarihinde ‘Ankara Resim ve Heykel Müzesi 2019 ve 2020 yılları sari restorasyonu’ adı altında bir başka ihale düzenledi. ‘Belli istekliler arasında’ düzenlenen ihaleye 14 şirkete katılırken, sadece dört şirketin teklifi geçerli sayıldı. İhaleyi, 17 milyon 801 bin TL teklif veren Boğaziçi Kent Yapı Turizm İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin kazandığı açıklandı.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, Cengiz Ünal Boğaziçi Kent Yapı Turizm İnşaat Taşımacılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’nin kurucuları arasında. Şirketin 7 Ekim 2019 tarihli genel kurul kararına göre de Ünal, şirketteki hisselerini Bekir Uluçay’a devretti.”

İlgili haberin linki için buraya tıklayın


CENGİZ ÜNAL AK PARTİ ETİKETİNİ Mİ KULLANIYOR

Bir Gün’ün Haberinde Cengiz Ünal’ın, Eski AK Parti İl Başkan Yardımcısı olduğu vurgulanırken, Ünal’ın Twitter hesabında ise “(E) AK Parti Karabük İl Başkan Yardımcısı-İdari ve Mali İşler Başkanı” ibaresinin halen yer alması ise “Cengiz Ünal AK Parti etiketini mi kullanıyor?” sorusunu gündeme getiriyor.

Haberden sonra AK Parti Karabük İl teşkilatı ve Karabük Milletvekilleri, Ünal’ın amacının ne olduğunu da sorgulamaya başladı.

CENGİZ ÜNAL, DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Geçtiğimiz Günlerde, Hürriyet Gazetesinin “Restorasyon Skandalı” olarak gündeme getirdiği, Cengiz Ünal’ın sahibi olduğu ve Ünal Mühendisliğin üstlendiği İstanbul, Üsküdar Ahmediye Külliyesinin 4 Milyon TL bütçeli tarihi eser restorasyon skandalının ardından, Bir Gün Gazetesinin 17 Milyon 800 Bin TL’lik “AKP’liye Müze Kıyağı” haberi ülke gündemine geldi.

Cengiz Ünal’ın bu tür haberler ile peş peşe ülke gündemine gelmesi, “çok ciddi dikkatleri üzerine çektiğini gösteriyor” yorumlarına sebebiyet verdi.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74