ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

Safranbolu Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesinde hafta sonu tamamlandı. Safranbolu Belediyesinin

banner73
Genel 05.03.2018, 13:46 05.03.2018, 13:46
18
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI
banner36

Safranbolu Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesinde hafta sonu tamamlandı.

Safranbolu Belediyesinin destekleri ile Türkiye Satranç Federasyonu Safranbolu İlçe Temsilciliği tarafından düzenlen ve 4 kategoride gerçekleştirilen Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Satranç Turnuvası oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Turnuva sonrası konuşan ve aralarında Safranbolu Belediye Spor Kulübü sporcularının da bulunduğu toplam 120 sporcunun katıldığı turnuvanın çok çekişmeli geçtiğini belirten Türkiye Satranç Federasyonu Safranbolu İlçe Temsilcisi İsmail Kırmızı, "İlçemizde Satranç sporunun gelişiminde desteğini sürekli yanımızda hissettiğimiz başta Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. İsmail Ragıp Karaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Safranbolu halkına teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Satranç turnuvasına öğrencilerin yoğun ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, bu tür turnuvaların sıklıkla düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Ürkmezer şöyle devam etti; “ Gençlerimizin her alanda gelişmesini çok önemsiyoruz. Satranç gençlerin ve çocukların stratejik düşünme, sonraki adımları hesaplama gibi önemli meziyetlerin gelişmesini sağlayan bir spordur.

Bu anlamda Safranbolu Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak çocuklarımıza ve gençlerimize her türlü desteği sağlamaya hazırız. Yine spor, kitap okuma, zeka geliştirici aktivitelere yönlendirmek üzere çeşitli etkinliklere de devam ediyoruz. Ben turnuvaya katılan tüm öğrencileri tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.”

Toplam 4 kategoride yapılan turnuvada ilk 3’e girenler ise şöyle sıralandı:

A Kategorisinde: Yağız Eymen Açıkgöz (Safrn. Belediye Spor ), Yusuf ufuk Toprak, Yaman Çınar

B Kategorisinde: Ahmet Tuğşat Öz, Melih Güplüce, Mehmet Emir Öztürk

C Kategorisinde: Mehmet Kaan Ellialtıoğlu ( Sfrn. Belediye Spor ) Mehmet Bayıryol, Elif Sude Doğdu Sfrn. Belediye Spor )

D Kategorisinde: İbrahim Can Egemen Meriç (Sfrn. Belediye Spor), Furkan Demir, Evren Atayman

Yorumlar (0)
14
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74