BUZAĞINI YAŞAT GELECEĞİNE DEĞER KAT

Karabük il Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde ‘Buzağı Ölümlerinin Nedenleri Ve Önlenmesi’ toplantısı yapıldı.

Genel 12.01.2018, 14:35 12.01.2018, 14:35
16
BUZAĞINI YAŞAT GELECEĞİNE DEĞER KAT
banner36


Karabük il Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde ‘Buzağı Ölümlerinin Nedenleri Ve Önlenmesi’ toplantısı yapıldı.


Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Buzağılar ile ilgili sürdürülebilir hayvan sağlığının sağlanması ve farkındalıkların artırılması için toplantı düzenlendi.

Hayvancılıkta ekonomik kayıpların en önemli nedenlerinden biri olan buzağı ölümlerinin önlenmesi, milli ekonomimizin can damarlarından olan hayvancılığın temelini oluşturmaktadır.

Toplantıya İl Müdürü Mustafa Şahin, İlçe Müdürleri, Karabük ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ova ve Yönetimi, çevre  il ve ilçe Müdürlüklerinde görevli veteriner hekimler, serbest veteriner hekimler ve yetiştiricilerimiz katıldı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürümüz Mustafa Şahin yaptığı konuşmasında " İyi besleyememe ve kötü bakım sonucunda kötümser bir tahminle neredeyse her doğan 4 buzağıdan biri hastalıkla mücadele edemeyip ölüyor" dedi.

Karabük'te ve ilçelerinde bu konuda hizmet içi kurslarla, eğitim programları ile yetiştiricilerimizi eğitmemiz gerektiğinin altını çizen Şahin, bu konuda müdürlük olarak çalışmalarımıza hız verdik dedi.

Konuşmaların ardından, Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim dalı Başkanı Yard. Doç. Dr. Hakan Keçeci bilgilendirme sunumlarını yaptılar. Toplantı karşılıklı soru cevap ile sona erdi.

Eğitim Programları, Eflani İMKB Çok Programlı Lisesi Toplantı salonunda, Eskipazar Halk Eğitim Toplantı Salonunda yapılırken, ilçelerimizde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin buzağı ölümleri konusunda bilgilendirilmeleri ile devam etti.

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantısı Merkez, Safranbolu, Yenice ve Ovacık ilçelerinde bulunan büyükbaş hayvan yetiştiricilerinin katılımı ile bilgilendirilmesi ile sona erdi.
Yorumlar (0)
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74