BURHANETTİN UYSAL YABANCI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Karabük Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler Ak Parti Kad

Genel 11.12.2018, 13:44 11.12.2018, 13:44
17
BURHANETTİN UYSAL YABANCI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
banner36
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle Karabük Üniversitesinde okuyan yabancı öğrenciler Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığını ve Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret ettiler.

Somali, Çad, Azerbaycanve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelip Üniversite’nin çeşitli bölgelerinde okuyan öğrenciler 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü nedeniyle Ak partisi Kadın Kolları Başkanlığını ve Belediye başkan Adayı eski rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı ziyaret etti.

Öğrencilerle birlikte sohbet eden Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal ”Parmakla gösterilen bir Üniversiteyi Karabük halkı ile birlikte inşa ettik. İnşallah Karabük halkı ile birlikte elele, gönül gönüle verip 2019 yılında yurt dışından daha çok öğrenci getirip, onların Karabük’te eğitim almalarını sağlayacağız. Bugün insan hakları günü, sizlerde değişik demeçler verdiniz. Her insan doğumu ile birlikte hak ve özgürlüklerine sahip olması gerekir. Ama maalesef bu yıl insan hakları gününü bu yılda üzüntü ve buruklukla kutluyoruz. Önümüzdeki yılların paylaşmanın, bölüşmenin ve kardeşçe yaşanmasını temenni ediyorum. Bir taraf ta açlık, susuzluk yaşanırken, diğer tarafta ise başkanının hakkını yemekten Obezite insanlar olduğu gibi Obezite ülkeler var. Geri kalmış ülkelerdeki doğal zenginleri gelişmiş ülkelere kazanç olmak için aktarılıyor, bunların hepsi insan haklarıdır. Sayın Türkiye Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman belirttiği gibi Dünya beşten büyük yani, sadece 5 ülkenin Dünya’nın düzenini sağlayamayacağını belirtiyor. İnşallah önümüzdeki sizler, bizler el ele, gönül gönüle, omuz omuza verip yeni bir Dünya düzeni diyor, hepinizin İnsan Hakları gününüzü kutluyorum” dedi.

Daha sonra öğrenciler ile sohbet eden Uysal, öğrencilerin ad ve ülkelerini öğrendi. Öğrencilere Türk tarihini iyi öğrenmelerini tavsiye eden Uysal” Türk tarihinin Osmanlı Tarihi olduğunu, Osmanlı Tarihini ise 700 yıl Dünya hükmeden bir Devlettir. Bize sömürgeci gözüyle hiç bakmadılar, çünkü biz gittiğimiz ülkeler zulüm götürmedik. O ülke de yaşayan insanların dinlerine, dillerine, adetlerine saygı duyduk” dedi.
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74