BURHANETTİN HOCA'DAN AYNI SERTLİKTE CEVAP

Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili dün düzenlediği basın toplantısında AK Parti Karabük Belediye Başkan Ad

Genel 12.03.2019, 13:53 12.03.2019, 13:53
19
BURHANETTİN HOCA'DAN AYNI SERTLİKTE CEVAP
banner36
Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili dün düzenlediği basın toplantısında AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal'ın siyasi söylemlere eşini ve ailesini alet ettiğini ve işi çığırından çıkararak, seviyeyi iyice düşürdüğünü açıklamıştı.

AK Parti Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal bu gün yazılı bir basın açıklaması yaparak, Vergili'nin kendisine olan sert açıklamasına aynı derecede sertlikte cevap verdi.

Açıklamasında Vergili'yi algı oluşturmak ve iftira atmakla suçlayan Uysal'ın yazılı basın açıklaması şöyle;

"Her yerde Karabük’teki hava kirliliğinden ve bunun çözümü için vereceğim mücadelen bahsediyorum, fakat bugün Karabük’teki başka bir hava kirliliğinden bahsedeceğim.

Adaylığım açıklandığından bu yana havada seçim kaybetme ko(r)kusu var.

Bu öyle bir korku ki; Rafet Bey’in terazisini bozdu. Bu terazi doğru tartar mı? Tartmaz. Neden mi? Çünkü bu terazide algı yönetimi var, yalan var, iftira var, haset var. Peki bizim terazimiz de neler var? Belgeler var, fotoğraflar var, videolar var, ispatlar var.

Bugüne kadar şahsımın kadın hakları hususunda en dikkatli ve katı bir şekilde savunucusu olduğuma tüm Karabük halkı ve Türkiye defalarca şahit olmuştur. Bunun en güzel göstergesi de rektörlüğüm döneminde Karabük Üniversitesi'nde kız öğrencilerden kurulu Ana Mehteran takımıdır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Hanımefendi’nin de katılmış olduğu Dünya Kız Çocukları Günü Çalıştayın da hem şahsımın, hem de Ana Mehteran takımımızın övgüyle bahsedilmesi basında ve internet de yer almaktadır.

Ana Mehteran takımımız öyle bir ilgi gördü ki o dönem neredeyse her devlet ve protokol organizasyonlarına davet edildi ve katıldı.

Bu organizasyonlardan biri de 8 Mart 2011 tarihinde Karabük Belediyesi Kent Konseyi önderliğinde Ana Mehteran takımımızın davet edildiği ve katılmış olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonudur. Bu organizasyona Rafet Bey’in eşi sayın Emine Vergili Hanımefendi de katılmıştır. Bundan memnuniyet ve gurur duymuşumdur.

Rafet Bey’in seçim dönemindeki Ana Mehteran Takımımızı hedef alarak göstermiş olduğu kadın-erkek ayrımcılığı ortaya çıkınca da, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz bir canlı yayında kendisinin karşı olduğu, Ana Mehteran Takımının da bulunduğu organizasyona Rafet Bey’in eşi hanımefendinin de geldiğini dile getirmiştim.

Söylemiş olduğum cümle üzerinden algı yönetimi oluşturmaya çalışarak hanımefendinin böyle bir etkinliğe katılmadığını söylemiş, bunun üzerine bir basın toplantısı düzenlemiştir. Benim orada vurgulamak istediğim sayın Emine Vergili hanımefendinin de o dönem Ana Mehteran takımımızın etkinliklerine katılarak (ki bu etkinliklerin programları önceden bellidir) Ana Mehteran takımımıza desteklerini belirtmiş olmasıdır.

Peki bu etkinliğin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen Rafet Bey seçimlere günler kala ne yapıyor?

O dönem Ana Mehteran takımımıza tüm kadınların, tüm Karabük’ün, tüm Türkiye’nin sahip çıkması Rafet Bey’i o kadar rahatsız etmiş ki toplantılarında hala iftira atmaya, oyunlar oynamaya, algı yönetimi yapmaya devam ediyor,  hem de kim ve kimler üzerinden?

Kadınlarımız..!

Kurmuş olduğum Ana Mehteran Takımındaki kızlarımıza abdestsiz dedin.

Bu yüzden şahsıma şarlatan dedin.

Kadınlarımızdan, kızlarımızdan özür dileyeceğine hala haklı olduğunu savundun.

Şimdide kurmuş olduğum cümleyi başka yerlere çekerek, yapmış olduğun yersiz siyasete alet edip hak yiyorsun?

Hiç mi Allah’tan korkmazsın?

Peki ben Burhanettin Uysal olarak buna müsaade eder miyim? Etmem!

Karabük halkı bu tür oyunlara gelir mi? Gelmez!

Bu millet seni 31 Mart Akşamı sandığa gömer mi? Gömer!

Son olarak;

Seni Allah’a havale ediyor, Hz. Mevlana’nın 'ETME' adlı şiirini sana uyarlayarak gönderiyorum.
Duydum ki asılsız isnatta bulunuyorsun, etme.

İftira attıkça daha çok batıyorsun, etme.

Yüz çeviriyor tekebbür ediyorsun, etme.

Haset etmeye devam ediyorsun, etme."

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74