BURHANETTİN HOCA ESNAF ODALARI İLE BULUŞTU

AK Parti Karabük belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Esnaf Odaları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine projelerini anlatt

Genel 23.02.2019, 16:37 23.02.2019, 16:37
17
BURHANETTİN HOCA ESNAF ODALARI İLE BULUŞTU
banner36
AK Parti Karabük belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Esnaf Odaları Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine projelerini anlattı.

Çebioğlu BY Fatih Davet evinde, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş, Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, Merkez İlçe Başkanı Osman Uzunoğlu ve parti teşkilatının katılımı ile Esnaf odaları başkan ve yönetim kurulu üyelerine Karabük’te uygulanacak olan projeler hakkında bilgi verildi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal bu kentin en önemli sorunları arasında trafik sorunu olduğunu belirterek “2018 yılına kadar mevcut belediye başkanı bu kentte trafik sorunu yok diyordu. Ben Aralık ayın da projemi açıkladıktan sonra ne oldu da birdenbire bu şehir de trafik sorunu ortaya çıktı. Bu proje gökten inmedi. Ben Milletvekillik dönemim de bu Kardemir kavşağı projesinin yapılaması için 2.5 yıl kavga verdim ve sonuca ulaştırdım. 1 Nisan da uygulamaya geçireceğimiz ilk projelerden biridir. Madem kağıt üzerinde gösterdiğiniz Cuma pazarından Safranbolu’ya kadar yapacağınız ve Karabük’ün trafik sorununu çözecek olan projeyi 1 yıl da yapacaktınız da niye Karabük halkına 10 yıldır bu eziyeti çektirdiniz. Finans benim işim diyorsunuz, ben 2008 yılında rektör olduğum da ne personelim ne de bütçem vardı. Ama Karabük halkı ile yaptığım gönül birliği ile bugün 56 bin öğrencisi olan parmakla gösterilen bir üniversiteyi Karabük halkına kazandırdık. Karabük halkının aşını ve ekmeğini büyüttük, yani ben finansmanı da bilirim, gönülleri kazanmayı da bilirim.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Rafet Vergilinin kendi sosyal medya sayfasında paylaştığı bir açıklama için ise Uysal “Kendi sosyal medya hesabında diyor ki 30 yıl önce İstanbul da market yokken Karabük de vardı, her ay sanatsal ve kültürel bir etkinlik oluyordu, ama bunları belediye yapmıyordu, halk kendileri yapıyordu. Bunları yapmak belediyenin görevi değil diyor. Ama 10 yıl Belediye Başkanının yanlış tutumu ve yönetimi yüzünden Karabük halkı sanatsal ve kültürel etkinlikler bakımından fakirleşti.” Dedi.

Daha sonra ise Milletvekili Cumhur Ünal Türkiye’nin güçlü bir hükümet tarafından yöneltildiğini belirterek "Bir zamanlar emeklinin maaşını ödemekte zorlanan hükümetler bu ülke de varken, bugün emeklisinin maaşını zamlarla birlikte rahat ödeyen bir hükümet var. 300 metrelik Cildikısık tünelinin aydınlatmasının elektrik paraları ödenmediği için kesilirken, Yenice yolunda bulunan 16 tünelin baştan sona kadar aydınlatması 365 gün yanıyor. Bugün sadece hükümeti zor durumda bırakmak için dolar düşmesine rağmen daha hala doların 7 TL miş gibi zam uygulayan vatan hainleri aramızda var. Bunlar olacak ve olmaya da devam edecekler. 10 Yılda Karabük iki tarihi değerini kaybetti biri hal içi dükkanları diğeri 100 evler. Şimdi Kent Meydanına gölgesinden oturacağınız bir çam ağacı olsun. Şunu unutmayın eğer Belediye Başkanınız hükümetin bağlı bulunduğu bir siyasi partiden olursa o şehrin ileriye gitmesi, projelerinin uygulanması daha çabuk ve yakın olur." dedi.
Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74