BURHANETTİN HOCA '2 AY İFTİRALARA SUSTUM'

AK Parti Belediye Başkan Adayı Uysal "2 Ay şahsıma karşı iftiralara sessiz kaldım" diyerek bir açıklama yaptı

Genel 27.02.2019, 11:20 27.02.2019, 11:20
42
BURHANETTİN HOCA '2 AY İFTİRALARA SUSTUM'
banner36
AK Parti Belediye Başkan Adayı Uysal "2 Ay şahsıma karşı iftiralara sessiz kaldım" diyerek bir açıklama yaptı.

AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Cumhur ittifakına zarar vermemek için mevcut Belediye Başkanının 2 ay şahsına atılan iftiralar cevap vermediğini, cevap vermedikçe daha çirkin iftiralar atılması üzerine kendini savunduğunu ve 10 yıldır yapılan yanlışlıkları açıkladığını belirtti.

Prof.Dr. Uysal "Sayın Liderimiz ve Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bahçeli geleceğimizin güvenli olması ve Türkiye’nin bekası için 31 Martta da yapılacak yerel seçimlere Cumhur ittifakının devam etmesine karar vermişlerdir. Adaylığımın açıklandığı günün birkaç gün sonrası mevcut Belediye Başkanı nedense bir muhalefet gibi hem partim hem de şahsıma iftiralar atmaya başladı. Bu iftiraları her platformda sürdürmeye devam etti. Ben 2 ay Cumhur ittifakına zarar vermemek için sesimi çıkarmadım, ama Rafet bey iftiralarına devam etti. Kendi hakkını savunamayan bir kişi bu şehir halkının hakkını nasıl savunacak anlayışı ile iftiraların yanlış olduğunu doğru söylemediğini açıklamak zorunda kaldım.

Karabük Belediyesinin Türkiye’nin en zengin ve borçsuz Belediye olduğunu söyledi. Ben de belediyenin resmi ve özel kuruluşlara ne kadar borcu olduğunu belgelerle söyledim. Oturduğu binanın bile ipotekli olduğunu söyledim. Kağıt üzerinde gösterdiği göz alıcı projelerinin aslına uygun yapılmadığını, halkın gözünü boyamak için gösterdiği projelerle alakası olmayan bir şekilde yaptığını belgelerle anlattım. 10 yıldır söz verilip de yapılmayan projeler hakkında bilgi verdim. Başkanı olduğu şehrin ekmeğini, aşını büyütecek olan havaalanı yapımını nasıl engellediğini anlattım. Yanlışlıkları anlattım, iftira etmedim sadece kendisine halkı yanılttığını, doğruları söylemediğini belgelerle ispat ettim. Bakın bir park açılışında sadece usulsüz isteğini yerine getirilmesi için baskı kurmadı diye bir kurum müdürünü FETÖ’cülükle suçladı, onun aylarca hem kendisinin, hem de ailesinin mağdur olmasına sebep oldu. 10 yıl önce görev de olan Belediye Başkanı için kendi sosyal medya hesabından bazı karalamaları 10 yıl sonra yaptı. Madem elinde belge ve bilgi vardı niye 10 yıl bekledin. Madem o kurum müdürü FETÖ’cüydü niye elindeki belge ve bilgileri Cumhuriyet Savcılığına vermedin, niye senin usulsüz isteklerini yerine getirmediği için iftira attın, diye sordum. Kurulan yeni bir Üniversiteye kaliteli Profesörlerin, Doçentlerin gelmesi için onları Karabük’te ev sahibi olup kalmaları, için TOKİ tarafından yapılan konutların ayağına kadar gelen profesörlerin defalarca istemelerine rağmen kaldırımını, asfaltını yapmadın, büfe isteklerine izin vermedin. 10 yıl bekledin de seçimlere 1- 2 ay kala yapmaya başladın. Bana sorulmadan yapıldı diyorsun, izinsiz yapıldı diyorsun, madem böyle idi şimdi niye yapıyorsun. 10 yıl buradaki vatandaşlarımızı niye mağdur ettin?

2018 yılında bu şehir de trafik sorunu yok diyordun, şimdi biz Kardemir Kavşak projesini açıkladıktan sonra, sende trafik sorunu var deyip proje hazırlıyorsun, 10 yıl bu halka niye bu eziyetleri çektirdin. Yağmur suyu drenaj projesini gösteriyorsun. Madem böyle bir çalışmayı o İstasyon caddesi üzerindeki esnafların dükkanlarını defalarca su basmadan, halk  mağdur olmadan önce neden yapmadın? Alt yapı belediyenin asli görevi, niye 10 yıl bekledin?Şiddetli yağmur yağdığı zaman caddelerin göle dönüp, halkı mağdur olmasına sebep oldun, niye paran vardı da yağmur suyu drenaj çalışması için 10 yıl bekledin? Ben bunları açıkladım, belgelerle anlattım, iftira atmadım. Kimseyi de attığım yalan yanlış iftiralarla mağdur etmedim.  

Açıkladığımız tüm projeler,  üzerinde uzun zaman çalışılan ve hepsi her an kazma vurulacak şekilde olan projelerdir. Öyle birkaç günde grafikerlere parayı verip çizdirilen projeler değildir. Madem paran vardı da kent meydanına ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünü yapmadın, niye muhalefet bir belediye olan Ankara Çankaya Belediyesi tarafından yapıldı. Ben buradan sırası gelmişken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün büstünün yapılmasında, kent meydanına konulmasına emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben bunları yani gerçek ve doğruları söyledim.

Sayın Bahçeli Türkiye’nin Bekası için Cumhur ittifakına sadık kalırken, maalesef Rafet bey tam tersini yapıyor. Türkiye’nin bekasını değil, kendi koltuğunu düşünüyor. Hem şahsım, hem de partim için iftiralar atmaya devam ediyor. O iftira attıkça ben doğru söylemediğini belgelerle açıklayamaya devam edeceğim.” diye konuştu.
Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74