BULUT'TAN EMEKLİ MAAŞ KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emekli maaşları, dul/yetim maaşları

Genel 27.02.2020, 11:52 27.02.2020, 11:52
34
BULUT'TAN EMEKLİ MAAŞ KESİNTİSİ AÇIKLAMASI
banner36
Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emekli maaşları, dul/yetim maaşları ve bayram promosyonlarının kesileceği yönünde çıkan haberler ile ilgili bir açıklama yaptı.

"Verilen hiçbir hak geri alınamaz." diyen Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Son günlerde basında ve internet üzerinden yapılan kasıtlı ve mesnetsiz haberler ülkemizi ve derneğimizi yıpratmaktadır.

Emeklilerin bayramda aldığı ikramiyelerin kesileceği, dulların maaşının kesileceği, katkı paylarının artacağı gibi şakası bile yapılmaması gereken mesnetsiz haberler zaten devletin yetkili kurumlarınca yalanlanmıştır.

Bu haberler emeklilerimizi tedirgin etmiştir. Bizim devletimiz büyük bir devlettir. Hiçbir verilen hak geri alınmaz.

Ülkenin kalkınmasında alın teri olan bu insanları kimse gündem malzemesi yapmasın.

Kimse bizi kullanmaya kalkmasın. Kimse emekliyi huzursuz etmesin. Kimse bizim üzerimizden hesap yapmasın. Bu hesaplar tutmaz.

Bütün dünyada ve ülkemizde bir sürü sıkıntılar yaşanırken birileri emekliler üzerinden hesap yapıyorsa yazıklar olsun. Emekli ile oynamak kimsenin haddi değildir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdıri”

2017 senesinde Emekliler Derneğinin bir takım çalışmaları sonrasında emeklilerimiz promosyon aldılar. 3 senelik olan bu promosyon bu sene yeniden verilecek.

Bunun az olduğu derneğimiz tarafından gündeme getirilmiş, bankalar birliği ve SGK bunu belirlerken Emekliler Derneğinin de masada olması için gerekli çalışmalar Genel Merkezimiz ve Şubelerimiz tarafından yapılmaktadır.

Bunun için Karabük Şubesi olarak TBMM’de grubu olan 4 siyasi parti AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti İl Başkanları ziyaret edilerek taleplerimizi yazılı olarak ilettik. Bu 4 madde şöyle idi;

1- Promosyonun 1 maaş olması,

2- Promosyon tespit edilirken masada Emekliler Derneğinin de olması,

3- 2000 sonrası emeklilerin intibakının süratle yapılması,

4- Ek ödemenin 4’den 8’e, 5’ten 10’a çıkartılmasıdır.

Onlarda bu taleplerimizi Genel Merkezlerine ve Milletvekillerine ilettiklerini söylediler. İl Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.

Karabük Şubesi olarak emeklilerimizin hayatını kolaylaştırmak için Emekliler Derneği üye kimlik kartının değerli bir kart olması için hastaneden ulaşıma, marketinden mobilyacısına, Beyaz eşyasından düğün salonuna, giyiminden yiyeceğine kadar 30 firma ile indirim anlaşması yaptık.

İndirim anlaşmalarımız daha da devam edecektir. Emekliler derneği üyesinin ayrıcalıklı olması, bu indirimlerde üyemizin derneğe verdiği aylık 3 TL’nin misli misli geri döndürülmesinin çalışmasını yapmaktayız.

Bunun yanında bildiğiniz gibi derneğimiz Çanakkale gezisi, fidan dağıtımı, Ramazan ayında kumanya dağıtımı, mevlitler, Kardemir gezisi gibi birçok etkinlikleri yapmaktadır.

Emekliler derneği sizin sıcak bir kapınız. Gelin sizde Emekliler derneğinin bu değerli kartını alın."
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74