BİRİKTİRDİĞİ PARAYI MİLLİ DAYANIŞMAYA BAĞIŞLADI

Karabük'ün Eflani ilçesinde, şehit olan Zabit Gelik'in 10 yaşındaki yeğeni Zeynep Gül Gelik, oyunca

Genel 28.04.2020, 21:18 28.04.2020, 21:18
54
BİRİKTİRDİĞİ PARAYI MİLLİ DAYANIŞMAYA BAĞIŞLADI
banner36
Karabük'ün Eflani ilçesinde, şehit olan Zabit Gelik'in 10 yaşındaki yeğeni Zeynep Gül Gelik, oyuncak almak için biriktirdiği 115 lirayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan "Milli Dayanışma Kampanyası"na bağışladı.Terörle mücadele kapsamında Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 28 yıl önce şehit olan Zabit Gelik'in ilçe merkezinde yaşayan ilkokul öğrencisi yeğeni Zeynep Gül Gelik, bir süre önce oyuncak almak için para biriktirmeye başladı.

"Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan kampanyadan haberdar olan Gelik, kumbarasında biriktirdiği 115 lirayı Eflani Kaymakamı Burak Öz'e teslim etti.

Küçük kızdan alınan para, kampanya hesabına yatırıldı.

ZOR DURUMDAKİ KARDEŞLERİMLE HARÇLIĞIMI PAYLAŞMAK İSTEDİM


Zeynep Gül Gelik açıklamasında, oyuncak almak için biriktirdiği parayı "Milli Dayanışma Kampanyası"na bağışladığını söyledi.

Cumhurbaşkanının çağrısına kayıtsız kalmadığını ifade eden Gelik, zor durumdaki kardeşleriyle harçlığını paylaşmak istediğini dile getirdi.

Baba Ercan Gelik de kızının kampanyaya katkıda bulunma fikrini mutlulukla karşıladığını belirtti.

Eflani Kaymakamı Burak Öz ise kampanyaya katkısından dolayı Zeynep Gül Gelik'e teşekkür etti.

Türkiye'yi ayakta tutan şeylerin başında yardımseverliğin geldiğini vurgulayan Öz, "Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Bizi duygulandıran bir şey oldu. Gurur verici bir durum." dedi.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74