BİNDE İKİYE SPK ENGELİ

Kardemir Karabükspor'a KARDEMİR A.Ş. müşterilerince gerçekleşen satışlar üzerinden yapılan bağışlar Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından dur

Genel 28.03.2018, 18:39 28.03.2018, 18:39
21
BİNDE İKİYE SPK ENGELİ
banner36

Kardemir Karabükspor'a KARDEMİR A.Ş. müşterilerince gerçekleşen satışlar üzerinden yapılan bağışlar Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından durduruldu.

Süper Lig'de sıkıntılı günler geçiren Kardemir Karabükpsor'a bir süredir "Binde İki" adı altında yapılan satışlar üzerinden sağlanan bağışlar SPK'nın Kardemir'e yaptığı 15.03.2018 tarihli bildirisi sonucu sonlandırıldı. Karabükspor'un maddi kaynak olarak kentten aldığı en büyük desteklerden biri olan binde iki payları artık ödenmeyecek.

Karabükspor'a satışlardan gönüllü olarak aktarılan bu payların geçtiğimiz dönemde usule uygun olup olmadığı konusunda tartışmalar yaşanmış ve neticesinde SPK tarafından konu üzerine inceleme başlatılmıştı. Borç batağından bir türlü kurtulamayan ve kurtulması da muhtemel görünmeyen Karabükspor'a bugün gerçekleşen Kardemir'in 23. Olağan Genel Kurulunda herhangi bir destek kararının alınmadığı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39