BELGESEL FİLM YARIŞMASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLERİ BELLİ OLDU

Bu yıl 19. su düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışm

banner73
Genel 13.08.2018, 15:06 13.08.2018, 15:06
14
BELGESEL FİLM YARIŞMASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLERİ BELLİ OLDU
banner36

Bu yıl 19. su düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışmasında ödüle layık görülen filmler açıklandı.

Festival Sekretaryasından yapılan açıklamada; “ 6 – 8 Eylül tarihleri 19. sunu düzenleyeceğimiz ve ilginin her yıl daha da arttığı  Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen, Jüri Üyelerimizin uzun uğraşlar ve en ince ayrıntısına kadar izlediği  Belgesel Film Yarışmamızda dereceye giren isimler Jürimiz tarafından belirlendi.

Başvurusu alınan 63 Belgesel Filmden kriterlere uygun olan 21 profesyonel, 21 amatör olmak üzere  42 tanesi elemelere katılırken,  her iki dalda ilk üç ve Süha Arın özel Ödülünün sahipleri belli oldu. Alanında ilk ve tek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Yarışmamıza ilgi gösteren ve yarışmamıza kıymetli vakitlerini ayıran başta değerli jüri üyelerimize ve belgesel severlere teşekkür ediyor, dereceye girenleri tebrik ediyoruz” denildi.

Profesyonel ve Amatör dalda 1,2.ve 3. ler ile Süha Arın özel Ödülüne layık görülen isimler ve filmleri Festival Ödül Töreninde açıklanacak.

Buna göre Amatör ve Profesyonel Dalda Jüri Tarafından Ödüle Layık Görülenler Yönetmenler ve Filmleri;  (Alfabetik Sıralanmıştır)

Deniz Girginkoç Nazik yönetmenliğindeki: ‘Sürünün zor yolculuğu’

Neslihan Semerci yönetmenliğindeki : ‘Kıymetli bir bina öyküsü’

Sezer Ağgez yönetmenliğindeki: TARİZ; ‘Dişe diş, söze söz’

Tayfun Tanju Kara yönetmenliğindeki: ‘Anadolu Kadınları Teşkilatı; Baciyan-i RUM’

Zeki Koyuncu yönetmenliğindeki:  “Pelikül”

Zeki Koyuncu-Hasan Akıncı yönetmenliğindeki: ‘Nakavt’

Zeynep Südinç yönetmenliğindeki: ‘Peki Şimdi Nereye?’

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74