BATI KARADENİZİN EN BÜYÜK HAYVAN BARINAĞI HİZMETE GİRİYOR

Karabük Belediyesi ihtiyaçlara cevap vermeyen mevcut hayvan barınağı yerine, Türkiye’nin en modern ve en ileri teknolojiye sahip, Batı Karadeniz’in en büyük hayvan barınağını ve bakımevini hizmete alıyor.

Genel 05.10.2021, 15:45 05.10.2021, 16:33
1465
BATI KARADENİZİN EN BÜYÜK HAYVAN BARINAĞI HİZMETE GİRİYOR
banner131
banner36

Karabük Belediyesi ihtiyaçlara cevap vermeyen mevcut hayvan barınağı yerine, Türkiye’nin en modern ve en ileri teknolojiye sahip, Batı Karadeniz’in en büyük hayvan barınağını ve bakımevini hizmete alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; "Türkiye’nin en modern tesislerinden birini inşa ettik. Barınağımızda hem sokak hayvanlarının beslenmelerini ve bakımlarını yapacak, hem de röntgen cihazından ultrasona kadar en ileri teknolojinin tüm cihazlarının bulunduğu kliniğimizde sokak hayvanlarına ve imkânları kısıtlı olan vatandaşlarımızın hayvanlarına hizmet vereceğiz. Tesisimiz hayvan haklarının en ileri seviyede olduğu ülkelerdeki emsallerinden farklı değil" dedi.

Karabük-Yenice Yolu üzerinde yapımı tamamlanan ve Perşembe günü açılacak olan barınak ve bakımevi yaklaşık 3000 metrekare alan üzerine kurulu.

Tesiste; 300 metrekare kapalı alttan ısıtmalı barınma alanı ve 200 metrekare gezinme alanı olan 150 hayvan kapasiteli köpek barınağı, 40 metrekare kaloriferli ve kapalı barınma alanı, 20 metrekare gezinme alanı olan 42 kapasiteli kedi barınağı, 12 adet anneli yavru kedi kafesi, 30 adet kedi kafesi, 2 adet ameliyathane, 1 adet muayenehane, A adet sterilizasyon odası, 1 adet ilaç odası, ayrıca hastalık teşhisinde kullanılmak üzere; CR Röntgen Cihazı ve sarf malzemeleri, Ultrason Cihazı, Kan Sayım Cihazı ve İdrar Analiz Cihazı yer alıyor.

Yorumlar (3)
Ali Cantez 11 ay önce
Haberi görünce bir an otogarın ordaki trafik sorunu çözumlendi diye bir yazı okuyacagımı sandım. Nafile...en büyük barınak yapımı iyi hoş da Sadete gel nol du trafik kavsak yapımı hadi secimler oncesi kliple projelendirmiştin ! Ne oldu ?
Karabuk 11 ay önce
Zaten barınak var ve yeterliydi. Keşke insanlara barınak yapsaydı. Çarşıya gittiğimizde barinacagimiz yesillikler içinde ailemizle çay içeceğimiz yerler olsaydı.
öfkeli 11 ay önce
barınak yeterli değildi leş gibiydi heryeri sorsam yerini bilmezsin.yeşillik istiyosanda kordon park var millet bahçesi var şehrin heryeri yeşillik zaten kör müsün ?trafik sorununa gelince evet berbat bi tarfik durumu var şuanki battı çıktı eski sistemden daha kötü oldu istabulu geçtik trafik sıkıntısında ve ayrıca çarşıda beş dakika durmaya araçlardan para alıyonuz bu haksızlığı bitirin artık safranboluda hiç böyle bi uygulama yok değnekcilik diye bi tabir var ya işte tamdaonu yapıyonuz
banner11
banner12
20
açık
banner125
banner18
banner74