BAŞKAN VERGİLİ KARTALTEPE MAHALLESİNDE

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçim çalışmaları kapsamında mahalle t

Genel 15.03.2019, 14:56 15.03.2019, 14:56
46
BAŞKAN VERGİLİ KARTALTEPE MAHALLESİNDE
banner36

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına Kartaltepe Mahallesi ile devam etti.

Kartaltepe Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında Başkan Vergili’ye Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Kadın Kolları Başkanı Reşide Yıldırım ve parti üyeleri eşlik etti.

Kartaltepe Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “2009 senesinden günümüze Belediye başkanlığı görevini yürütmekteyim. Şükürler olsun adalet terazisini oynatmadan, kimseyi birbirinden ayırmadan 10 yıldan bu tarafa görevimize devam ediyoruz. Ben Karabük'ün tamamının oyunu alarak seçilmiş bir başkanım. 2009 senesinde aday olduğum zaman seçilme şansı en az aday iken Allah bana Karabük'e hizmet etmeyi nasip etti. 2014 senesinde yüzde 52 gibi bir oyla belediye başkanı oldum.

Değişime şöyle bir bakın. Öncelikle Soğuksu Mahallesinden kentsel dönüşüm başladı, Mezbaha şehir dışına çıktı. Sonra battı çıktıyı yapacağımız zaman herkes " Rafet Vergili yalan söylüyor, yıldızları gökten indiriyor" diyorlardı ve biz o battı çıktıyı yaptık. Sonra 130 tane binayı bir gecede yıkıp meydanı yaptık. O binalar bir akşamda yıkılmasaydı bugün Karabük meydanına kavuşamayacaktı. Şimdi canı sıkılan meydanın üstünde bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sonra 7 tane mahallemizin su tesisatını değiştirdik.

Doğalgazı dağıttık. Doğalgazın dağıtımı ile her eve ayda 100 lira menfaat sağladık. Bugün Türkiye'nin en ucuz suyunu dağıtan vilayetlerden bir tanesi Karabük. Şehri iki kere asfaltladık bir milyon tondan faza asfalt kullandık. Kütüphanemizi yaptık, yay geçitlerini yaptık, Ticaret Merkezlerini yaptık, 23 tane Sosyal Yaşam Merkezi yaptık, 117 tane park yaptık, Hal yaptık, hurdacılar sitesini şehir dışına çıkarttık, 350 kilometre kaldırım yaptık ve 200 binden fazla ağaç diktik. Ben bu işleri yaparken bir gün dahi maddi sıkıntıya düşmedim. Göreve geldiğim gün belediyenin elektrikleri kesildi, işçi parasını alamıyordu. Türkiye'nin en zengin belediyesi Karabük Belediyesidir.

Şimdi ellerinde projeler ile çıkmışlar" onu devlet yapacak, bunu devlet yapacak" diyorlar. Terminalin önündeki bir üst geçidi devlet mi yapacak, belediye mi yapacak? derken en az 20 vatandaşımız ölmüştür. Devletin işiydi yapmadı. Karabük belediyesi en güzel üst geçidi yaptı. Biz Karabük'ün hemen hemen tüm eksiklerini tamamladık ama mahallelerin eksikleri bitmez. Su arzının kesintisiz sağlanmasını gerçekleştirdik. 6 saati geçmeyecek şekilde su kesintisini programladık. Yapmış olduğumuz bu hizmetleri taahhül etmeleri mümkün değil. 1 milyon nüfuslu bir şehirden daha fazla hizmet üretmişizdir.

Şuandaki mevcut adayların basmış oldukları her asfalt ve kaldırım bizim 10 yıllık dönemimizde yapmış olduğumuz asfalttır. Ben varlığı da yokluğu da bu memlekette gördüm. Benim tek arzum Karabük2e vefa borcumu ödemekti. Allah'ta bana vefa borcumu ödemeyi nasip etti. Şuana kadar Karabük2ün tek tek sorunlarını çözdük. Sıra Karabük'ün 50 yıllık geleceğini şekillendirmeye geldi. Ben göreve geldiğim zaman Karabük'teki vasıta satısı 26 bindi. Şuanda Karabük'te vasıta sayısı 66 bin. 5 sene sonra ise en az 80 bin.

Dedik ki Soğuksu Mahallesinden Safranbolu'ya kadar trafik sorunu olmayacak şekilde 3 tane alt geçit, 3 tane üst geçitle bir program yaptık. Sonra bir tane Sağlık Tarama merkezi yapalım. Bu merkezden Tomografi ve röntgen sırasında beklemeden vatandaşlarımız ücretsiz faydalanacak. Bununla ilgili finansmanımız ve paramız hazır. Yine gençlerimizle ilgili bir tane Bilim Merkezi yapılacak. Burada gençlerimiz her türlü deney ve gözlemleri yapabilecek. Hatta civar vilayetlerden bile bu Bilim Merkezine gelen gençler olacak. Yine önemli projelerimizden biri Yağmur Suyu Drenaj Projesi. Bu proje için 2 sene saha çalışması yapıldı.

Karabük'te bir daha yağmur suları ile ilgili bir tek problem konuşulmayacak. Yine Karabük inşallah 30 Mart akşamı çok güzel bir Şehir Parkı'na kavuşmuş olacak. İçerisinde binlerce ağacı, oturma yerleri, şelaleleri olan Şehir Parkını da 30 Mart'a kadar yetiştireceğiz. Sizleri de 30 Mart akşamı oraya çay içmeye davet ediyorum. Emekliler Evimizde yine 30 Marta kadar yetişecek. Yine gençlerimiz ile ilgili Yüzüncü Yıl'da Kitap Kafe hazırlanıyor.

3-5 asansör ile belediyecilik mi olur? diyorlar. 3-5 asansörle belediyecilik olur. Çok yakında Namık Kemal Mahallesi, Yeni Mahalle ve Atatürk mahallesine ortak yapacağım bir asansör Kartaltepe'ye çıkacak. Aynı şekilde Karabük Köyünün orada yapacağım bir asansör ile Karabük Köyündeki mezarlığa çıkılacak. Türkiye'de Karabük asansörler şehri diye anılacak.

Ben Allah rızası için çalıştım bütün Karabüklülerde benim için dua etti, ne kadar kapı varsa açıldı. Hepinizden Allah razı olsun. Karabük'ün 50 yılını inşa etmek için dualarınıza, desteklerinize ihtiyacımız var. Gelin hep beraber Karabük'ü inşa edelim. Buraya gediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74