BAŞKAN VERGİLİ 'KAÇAK GÜREŞMEK YOK'

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karabük Belediye Meclisin'den bir ismin basına yans

banner73
Genel 19.02.2018, 21:10 19.02.2018, 21:10
13
BAŞKAN VERGİLİ 'KAÇAK GÜREŞMEK YOK'
banner36

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili düzenlediği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karabük Belediye Meclisin'den bir ismin basına yansıyan "Belediye Başkanı Rafet Vergili Marzinc ile anlaştı, kapatılması yönünde neden bu kadar çaba sarf etmişti?" sözleri üzerine açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada, Karabük'te hava kirliliği ve MARZINC konusunda adeta tek başına mücadele ettiğini belirtti.

"KARDEMİR GİBİ KARABÜKLÜ OLUN"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Marzinc'in üretimini durdumasının ardındandan defalarca görüşme talebinin olduğu ve firma yetkilileri ile görüşüldüğünü, firma yetkililerinin bizi de Kardemir gibi görün, bize de bir süreç verin, biz istenilenleri yapalım, Kardemir Karabükün'de biz değilmiyiz şeklindeki sözleri üzerine "Kardemir sporda, sosyal alanlarda, üniversitede var. Karabük'ün her yerinde var. Peki ya siz? Önce siz Kardemir gibi Karabüklü olun. Karabük'ün her alanında sizi de görelim" şeklinde karşılık verdiğini ifade etti.

"KOMİSYON KURULACAK"

Başkan Vergili, MARZINC yetkilileri ile görüşmeler sonrasında bir mutabakata varıldığını belirterek bu mutabakat çerçevesinde, işletmeden, Karabük Belediyesi'nden ve Karabük'ün görevlendireceği birer kişi ile üç kişilik komisyon kurulacağını ifade etti. Komisyonun 24 saat boyunca MARZINC'in üretimini ve çevresel etkilerini kontrol edeceğini, aynı zamanda yapılacak tüm çevre yatırımları konusunda takipte bulunacağını dile getirdi. Komisyonun verilen sözleri de takip edeceği ve sözlerin yerine getirilmemesi halinde gerekli müdahalenin yapılacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Vergili, "Kardemir'den önce tüm çevre yatırımlarının Avrupa Standartlarına ulaşmış hale gelecektir." ifadelerini kullandı.

"KAÇAK GÜREŞMEK YOK"

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kendisinin yurt dışında olduğu bir dönemde Karabük Belediye Meclis üyelerinden birinin kendisininde imzası olmasına rağmen sanki kendisine menfaat sağlamış gibi açıklama yapmasını doğru bulmadığını belirterek, "Öyle kaçak güreşmek yok. Kaçak güreşen pehlivanları yenmek için paça kazık yapılır. Paça kazıkta ise elini kıspetine sokmuş olur. Kimse kıspetine el sokturmasın. Ben isteseydim hiç bu tartışmalara girmeden kendime rahatlıkla menfaat sağlardım. Yapılan anlaşma ile hem MARZINC in yapacağı kendi yatırımları hem Karabük'e yapacakları yatırımlar Karabük halkı içindir. Tamam herkes fikrini söyleyebilir ama özellikle önüne gelenin ulu orta bilip bilmeden yaptığı yorumlar hiç hoş değil" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
2
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39