BAŞKAN KÖSE, 'BARINAK İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR'

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, belediyeye ait olan Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Genel 05.09.2019, 14:48 05.09.2019, 14:48
40
BAŞKAN KÖSE, 'BARINAK İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR'
banner36
Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, belediyeye ait olan Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinde incelemelerde bulundu.

Burada yetkiliklerden barınak hakkında bilgi alan Başkan Köse, Belediyelerin doğaya, hayata hizmet ettiği kadar, yine hayatı beraber paylaştıkları canlılara da hizmet üretmek zorunda olduğunu söyledi.

Barınağın gerekli görevli ve teçhizata sahip olduğunu ancak yer olarak yeterli olmadığını bildiğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “ Göreve başladığımızın hemen akabinde arkadaşlarla gerekli incelemeyi yaparak barınağın büyütülmesi için çalışmalara başladık. Genişletilmesi ile ilgili çalışmalarımız da hızla ilerliyor. Can dostlarımızın çok daha ferah bir ortamda yaşayacaklar” dedi.

İlçede ve bölgedeki sokak hayvanlarının kontrollerinin gerçekleştirilip, küpelerin takılıp doğal yaşam alanlarına bırakıldıklarını kaydeden Köse; “ Barınağımızın kapasitesinin üzerine çıkma şansımız yok. Zaten Kanunlarda bu belirtilmiş. Ancak biz barınağımızı daha da büyüterek kapasitesini arttırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bununla birlikte Merkezimizde işinde uzman ve deneyimli Veterinerimiz ve personelimiz ile sağlıklı hayvanlara bakım sağlanıyor, hasta ya da yaralı sokak hayvanlarına da merkezin ameliyathanesinde gerekli tedaviler uygulanıyor” diye konuştu.

Diğer yandan Safranbolu ve çevresindeki hayvan severlerle de irtibat halinde olduklarını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, hayvan sever bazı kulüplerle oldukça güzel projeler ürettiklerini, burada hazırlanan ortamda sokak hayvanları ile vakit geçirebileceklerini ve projeyi yakında hayata geçireceklerini dile getirdi.
Yorumlar (0)
18
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74