BAŞKAN FENA PATLADI

BAŞKAN TANKUT, MHK BAŞKANINA FENA PATLADI KARDEMİR KARABÜKSPOR BAŞKANI FERUDUN TANKUT:  “KRİTİK MAÇL

banner73
Genel 07.05.2016, 12:47 07.05.2016, 12:47
13
BAŞKAN FENA PATLADI
banner36
BAŞKAN TANKUT, MHK BAŞKANINA FENA PATLADI

KARDEMİR KARABÜKSPOR BAŞKANI FERUDUN TANKUT:

 “KRİTİK MAÇLARA KİMİ NE SONUÇ İÇİN ATADIĞINIZI, BİR SONRA, ÜÇ HAMLE SONRA NEYİ PLANLADIĞINIZI BİLİYORUZ”

“BU HAFTA ATANAN HAKEMLER ARASINDA, ALANYA'DA İKAMET EDEN HANGİ HAKEM HANGİ MAÇA ATANDI?”

“EMEĞİN ŞEHRİNİN ALIN TERİNİ KİMSEYE MEZE YAPMAYIZ”

BAŞKAN

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nu hedef alarak, “Kritik maçlara kimi ne sonuç için atadığınızı, bir sonra, üç hamle sonra neyi planladığınızı biliyoruz” diyerek tepkisini ortaya koydu.

Başkan Tankut, yarın akşam sahasında oynayacağı Adanaspor maçı öncesi kulüp binasında basın toplantısı düzenledi. Tankut, Kardemir Karabükspor’un, 3 Temmuz sürecinden tertemiz çıkmış, hiçbir şek ve şüpheli bir camia olmamış, töhmet altında kalmamış bir kulüp olduğunu söyledi.

“ÜÇ HAMLE SONRA NEYİ PLANLADIĞINIZI BİLİYORUZ”

"Alın terinin başkentinin temsilcisi olarak, haram puanın peşinde olmayız, haramı da hanesine yazdırmayız" diyen Başkan Tankut, “1600 derece karşısında yanan yüreklerin sahadaki gözyaşlarıyız biz. Bekleriz, seyrederiz ama asla seyirci kalmayız. Bizim ne kadar hamiyetperver bir hakem dostu olduğumuzu, en iyi de Alanyalı üst klasman hakemlerinden Kamil Abitoğlu bilir. Beşiktaş - Karabükspor maçında fahiş hatalarına rağmen şikayetçi olmadık. Yalnız, fakat, lakin, biz sessiz kalırken içi pır pır edip yanlış işler yapanlar, yaptıklarınızı görmüyor, bilmiyor, söylemiyorsak, bu sizi takipte olduğumuzu görmek içindir.

Farkındayız her şeyin. Bu kadar kritik maçlara kimi ne sonuç için atadığınızı, bir sonra, üç hamle sonra neyi planladığınızı biliyoruz. Öyle şeyler biliyoruz ki, bizim sahamızdaki kritik maça verdiğiniz hakemin; aleyhimize uyduruk penaltı çaldığını, berabere olunca kırmızı kart uydurduğunu, yetmeyip bir sonraki maça ceza sınırındaki iki oyuncumuzu dahil ettiğini de biliyoruz. Yetmedi, aynı hakemin ceza alacağı yerde Süper Lig derbi maçında ödüllendirilip, aferin bile dendiğini. Yine adı bizde bu hakemin kritik son maç öncesi yarıştaki rakibimizin son maçtaki rakibinin maçına atandığını; burada da aynı niyetin hasıl olması beklendiği.

Evinde şampiyon olması gereken şampiyon takımın maçına isimsiz, ataması tereddütlü genç bir hakemin verilmesiyle zorlama bir son dakika penaltısı ile işinin kolaylaştırıldığı. Ne tesadüf ki tüm bu olanların Alanyalı MHK Başkanı'nın, mahalli seçimde Alanya'dan belediye başkan adayı olduğu ilçe takımı maçları öncesi oluyor olması garip değil mi? Bitmedi, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun kardeşinin Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu olduğunu da biliyoruz” dedi.

“ALANYA'DA İKAMET EDEN HANGİ HAKEM HANGİ MAÇA ATANDI?”

"Bu hafta atanan hakemler arasında, Alanya'da ikamet eden hangi hakem hangi maça atandı?" diye de soran Başkan Tankut, “Bu hafta sahamızda oynayacağımız Kardemir Karabükspor - Adanaspor maçını yönetecek hakem Emre Malok bu sezon birinci hakem olarak kaç maça çıktı,sonuçları ne oldu? Geçen hafta ikincilik şansı olan rakibimiz Adana Demirspor takımının nizami golünü iptal eden hakem Alanyalı mıdır? Bakın, sizin böyle kurnazlığınızı siz biliyorsunuz da bizi görmüyor mu sanıyorsunuz?

Sezon başından beri bizim ve rakibimizin bütün maçlarının izlenildiğinde nelerin ortaya çıkacağı gün gibi aşikardır. Bu hafta Sapanca'da ‘Spor'da Şiddet'le ilgili çalıştay yapıldı. Sporda adaleti sağlamadan toplantı ve çalıştayların bir anlamı var mı? Futboldan soğuyan taraftarı statlara çekmenin yolu önce adaleti sağlamaktır. Emeğin şehrinin alın terini kimseye meze yapmayız. Bunları bilin, bizlerde sizi biliyoruz” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74