BAŞKAN DEĞİRMENCİ'DEN PANDEMİ SÜRECİ AÇIKLAMASI

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ardından no

Genel 17.06.2020, 14:32 17.06.2020, 14:32
38
BAŞKAN DEĞİRMENCİ'DEN PANDEMİ SÜRECİ AÇIKLAMASI
banner36

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ardından normalleşme süreci ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM, DENİZİ GEÇMİŞKEN DEREDE BOĞULMAYALIM”


Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Normalleşme süreciyle birlikte salgının bittiği algısına kapılmak, bu konuda rehavete düşmek iyi bir sınavı vermiş olan, tabir-i caizse büyük emeklerle denizi geçen Türkiye’yi dere boğmaktır. Bu nedenle hem milletimizden hem de üyelerimizden maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla özen göstermelerini rica ediyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

Korona virüs salgının etkilerinin ülkemizde hafifletilmesiyle uygulamaya konulan normalleşme adımlarının ardından vaka sayılarının tekrar artış göstermesi üzerine Genel Başkan Değirmenci, topluma ve sendika üyelerine uyarı niteliğinde yazılı bir açıklamada bulundu.

“Ülke olarak hem sağlık sistemimizle hem de milletçe tedbirlere uyarak iyi bir sınav verdiğimiz süreci geride bıraktık” diyen Değirmenci, “Normalleşme adımlarını salgın bitti diye düşünerek tedbirleri elden bırakmamız, hem kendimize hem de ülkemize yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Virüs hala aramızda dolaşıyor. Günlerce evlere hapse olmanın, hayatı durdurmanın bu salgına tam anlamıyla çare olmayacağı göz önüne alındığında yapmamız gereken, tedbiri elden bırakmamaktır. Bu da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıkladığı gibi, ‘maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına’ tam anlamıyla uymaktan geçmektedir” diyerek tedbirlere devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“SALGIN SADECE SAĞLIĞIMIZI DEĞİL EKONOMİMİZİ DE VURUYOR”


Bu salgının sadece insan sağlığını değil, ekonomisini de derinden yaraladığına dikkat çeken Değirmenci, “Salgınla iyi bir mücadele vererek başarıya ulaştık. Azalan taleplere bağlı olarak düşen üretimlerin haricinde ekonomimizi durdurmamaya çalıştık. Fakat ortaya çıkabilecek ikinci bir dalga geri bıraktığımız aylarda olduğu gibi yine sağlığımızın yanında ekonomimizi de olumsuz etkileyecektir. Hali hazırda birçok sorunla mücadele eden ülkemizin normalleşme sürecini en hasarla atlaması büyük bir önem taşıyor. Pusada bekleyen bu salgının ülkemizde yeniden güç kazanmaması bizim alacağımız ve uygulayacağımız tedbirlere bağlı. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere devletimizin, hükümetimizin, milletimizin emeklerini tedbirsiz davranarak, sorumluluk almayarak heba etmeyelim” dedi.

Tedbirlere uyulması noktasında örgütlü oldukları işyerlerinde işverenlerle ve üyelerle sürekli iletişim içinde olduklarını da sözlerine ekleyen Değirmenci, sağlıklı bir üretim ortamının sağlanması için sendika olarak çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74