BAŞKAN BULUT'TAN EMEKLİLERE KORONAVİRÜS UYARISI

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilere yeni tip koronavirüs (kovid-

Genel 19.06.2020, 11:10 19.06.2020, 11:10
49
BAŞKAN BULUT'TAN EMEKLİLERE KORONAVİRÜS UYARISI
banner36
Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilere yeni tip koronavirüs (kovid-19) ile ilgili uyarıda bulundu.

Karabük'ün yaşlı nüfusa sahip olduğunu belirten Başkan Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bildiğiniz gibi dünyayı ve ülkemizi saran Covid 19 virüsü dünyada ve ülkemizde yüz binlerce can kaybına neden olmuş ve 8 milyon insana da bulaşmıştır. İnsanlar evlerinden çıkamadı, işine gidemedi, iş yerlerini açamadı ve bu sırada 65 yaş üstü insanlarımız üç ay evinde kaldı. Türkiye bu süreçte dünyada ki başarılı ülkelerden birisi oldu. Aynı başarıyı başarılı bir süreç yaşayan Karabükümüzde az bir ölüm ve vaka sayısıyla kurallara uymasıyla Türkiye'ye örnek oldu. Bu süreci yöneten başta sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın Emniyet Müdürümüze, Sayın İl Sağlık Müdürümüze emekliler adına teşekkür ediyoruz. Ama maalesef son 10 gündür özellikle dışarıdan gelenlerden bulaşan virüs ilimizde biranda vaka sayısını arttırmıştır.

Bu süreci biran evvel atlatmak için kurallara mutlaka uymalıyız, maskemizi takmalı, mesafemizi korumalı, temizliğimizi yapmalıyız.

Özellikle yaşlı bir nüfusa sahip olan ilimizde 53 bin emekli vardır. Emeklilerimizden ricamız mümkün olduğunca evinde kalması, kalabalık ortamlara girmemesidir. Türkiyemizde can kaybının %93’ü 60 yaş üzerinde olmaktadır. Özellikle gençlerimizden ricamızdır. Sizinde evinizde anneniz babanız dedeniz var. Maskeyi elinizde cebinizde kolunuzda değil, yüzünüzde taşıyın. Hem kendinizi hem sevdiklerinizi koruyun.

Değerli emekliler, değerli yöre halkımız. Bu virüs genellikle topluca bulunulan oturulan yerlerden kalabalıktan geçtiği belli. Bu tip kalabalıktan kaçınalım, işlerimizi erken saatlerde ve rahat zamanlarda görelim. Eğer kurallara uyarsak bu belayı atlatıp Kurban Bayramında sevdiklerimizle birlikte olabiliriz."
Yorumlar (0)
15
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74