BAHÇEYİ STÜDYOYA ÇEVİRDİ

Safranbolu'da fotoğrafçılık yapan 45 yaşındaki İsmail Ergün, 4 yıl önce satın aldığı bahçeyi, samanlık, alaçatı evi, at arabası, vosvos, havu

banner73
Genel 01.12.2017, 14:49 01.12.2017, 14:49
21
BAHÇEYİ STÜDYOYA ÇEVİRDİ
banner36

Safranbolu'da fotoğrafçılık yapan 45 yaşındaki İsmail Ergün, 4 yıl önce satın aldığı bahçeyi, samanlık, alaçatı evi, at arabası, vosvos, havuz, köprü, kayık, yapay şelale, yel değirmeni, piyano, salıncakların yer aldığı manzaralı  stüdyoya çevirdi.

Karabük’te, birçok gelin ve damat, düğün fotoğrafları için tercih ettiği tarihi Safranbolu İlçesi’nde ağabeyi ile birlikte fotoğrafçılık yapan İsmail Ergün, dış mekan çekimleri için gittikleri mekanlara gelen müşterilerin rahatsız olması sonrası 4 yıl önce Bağlar bölgesinde 2 bin metrekarelik bahçe satın aldı. Yaklaşık 400 bin TL harcayarak bahçeyi manzaralı stüdyoya çeviren kardeşler dış mekan çekimlerini buraya taşımış oldu.

İsmail Ergün, dış mekan çekimleri için genellikle konakları kullandıklarını hatırlatırken şunları söyledi:
”Müşterileri rahatsız olmaya başladı.Bizde manzaralı doğal bir stüdyo kuralım dedik. 2013 yılında bahçeyi satın aldık. Çok dikenlik olduğu için girilmiyordu. Çöplük gibi olmuş. kurumuş ağaçlar vardı. Hiçbir yeşillik yoktu. Şimdi bu hale getirdik. Hala daha ilaveler yapıyoruz. Kapalı stüdyomuzda farklı bir dzayn ayarlayacağız. Önümüzde ki bahar tamamen bitmiş olacak. Zamanla bakarak, araştırarak aldığımız şeyler buradakiler. Samanlığı kendimiz yaptık. Bazılarını internetten bulduk. Sanayiye, hurdacılara baktık. Arkadaşlara haber verdik. Şimdi buraya her gelen burası saklı cennet diyor. Safranbolu’da böyle bir hizmet vermek istedik.”

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74