AVM'LERDE SİNEMA, ÇOCUK EĞLENCE VE OYUN SALONLARI AÇILDI

Karabük'te yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan çocuk eğlence merkezleri ve oyun salonları gibi yerler yen

banner73
Genel 01.07.2020, 17:05 01.07.2020, 17:05
107
AVM'LERDE SİNEMA, ÇOCUK EĞLENCE VE OYUN SALONLARI AÇILDI
banner36

Karabük'te yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan çocuk eğlence merkezleri ve oyun salonları gibi yerler yeniden hizmet vermeye başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Temmuz’da faaliyetine yeniden başlayacak olan işletmelerle ilgili yayınladığı genelge doğrultusunda çocuk eğlence merkezleri, sinema salonu, düğün salonu, internet oyun alanları gibi yerler bugünden itibaren yeniden faaliyetlerine başladı. Bu genelge kapsamında Karabük'te de korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan oyun alanları yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı. Hijyen çalışmalarının tamamlandığı oyun alanları tekrar eski günlerdeki yoğunlukların yaşanmasını bekliyor.

Alışveriş merkezindeki SEBABUBA Çocuk Eğlence Merkezi İşletmecisi Uğur Çalışkan "uzun süredir salonların açılmasını beklediklerini belirterek, “Bugünü bekliyorduk açıkçası. Bir haber gelsin işlerimizin başına dönelim diye. Çok şükür o haberde geldi, dükkanımızı açtık” dedi.

Çalışkan, eğlence merkezindeki bütün aletlerin, oyuncakların ve cihazların dezenfekte edildiğini, müşterilerinin gönül rahatlığı ile eğlenmek için tercih edebileceklerini söyledi.

Maske ve sosyal mesafe kurallarının uyulduğu eğlence merkezleri ilk misafirlerini ağırladı. Uzun süredir oyun alanlarından uzak kalan çocuklar genelgenin yayınlanmasının ardından aileleri ile birlikte alışveriş merkezine gelerek oyun salonlarında eğlendi.

Yorumlar (0)
3
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74