ASGD KARABÜK ŞUBESİNDEN MEHMET YÜKSEL'E KINAMA

Anadolu Spor Gazeteciler Karabük Şube Başkanı Semih Gülen bir basın açıklaması yayınlayarak, Karabükspor'un sözde başkanı Mehmet Yüksel'in gazete

Genel 13.08.2020, 18:43 13.08.2020, 18:43
137
ASGD KARABÜK ŞUBESİNDEN MEHMET YÜKSEL'E KINAMA
banner36

Anadolu Spor Gazeteciler Karabük Şube Başkanı Semih Gülen bir basın açıklaması yayınlayarak, Karabükspor'un sözde başkanı Mehmet Yüksel'in gazetecilere karşı küfürlü yazışmalarını kınadı.

Gülen, Yönetim Kurulu adına imzasıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Karabük’ün olmazsa olmazlarından olan ve bu yörenin onur kaynağı olarak görünen Kardemir Karabükspor 192 milyonluk borç açıklanan kongre sonrası adeta çöküşe geçmesi zorlanmış, kentin siyasileri, bürokratları yanı sıra kurumları kulüp üzerinde ki hamiliğini çekerek yalnızlığa bırakılmıştı.

Bu yalnızlık içinde Karabükspor da yanlış, eksik transferler, eksik mali tablolar, yaptırımlar ve sehven ya da bilerek yapılan hatalı yöneticilikler neticesinde de kulüp bugün kelimenin tam anlamı ile içler acısı bir halde, can çekişerek kaybolmaktadır.

Tüm bu çarpıcı olaylar yaşanırken birde zaman zaman çirkin, hoş olmayan fair-play kurallar dışı söylemler kamuoyuna aktarılmaktadır.

Bunlardan biri bugün sabah özellikle gazetecilere sosyal medya ağlarından gönderilmiştir. Çirkin ve kabul edilemeyecek söylemlerin ise Karabükspor başkanına ait olduğu iddia edilmektedir.

Yazılan ve belirtilen iddialar çirkin olduğu kadar suçta teşkil etmektedir.

Neyi belirsiz olan, amacının ne olduğu bilinmeyen ve karanlık bir kişiliği olan sözde kulüp başkanı tarafından yazıldığı iddia edilen ‘çirkin yazışmasında’ Karabük’te faaliyet gösteren bir gazeteci arkadaşımıza ve Karabük’ün tüm yerel basınına karşı ağza alınmayacak, sinkaflı sözler sarf ettiği ortaya çıkmıştır.

Onun ötesinde ‘Gazetecilere para verirsin..) iddialarını yapanlar bu iddialarını kamuoyu önünde ispatlamazlarsa  yalancı / müfteri ilan edileceklerini bilmelidirler.

Ayrıca bu tür itham ve sinkaf ifadelerin Cumhuriyet Savcılarımız tarafından suç unsuru olarak değerlendirileceğini bilmekteyiz."

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74