ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSU BAŞLIYOR

26 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan “Anlayarak Hızlı Okuma Kursu” çocuklar için çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor. RNK GRUP ÇOCUK AK

banner73
Genel 08.10.2019, 17:30 08.10.2019, 17:30
22
ANLAYARAK HIZLI OKUMA KURSU BAŞLIYOR
banner36
26 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan “Anlayarak Hızlı Okuma Kursu” çocuklar için çok önemli bir ihtiyacı karşılıyor. RNK GRUP ÇOCUK AKADEMİSİ Sürekli Eğitim Merkezi Çocuklarımızın eğitim sürecine pozitif kazanımlar sunmaya devam ediyor.

  1. etap hızlı okuma kursu 3,4,5,6,7,8 sınıfları kapsıyor.

  2. etap hızlı okuma kursu 9, 10, 11, 12 sınıflar için düzenleniyor.


İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Bilgisem akreditasyonlu kurs 15 saat olarak sertifikalı ve uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Anlayarak Hızlı Okuma kurs kayıtları RNK GRUP ÇOCUK AKADEMİSİ tesislerinde devam ediyor.

Anlayarak Hızlı Okuma

Beynimiz bir dakikada yaklaşık 700 kelimeyi zihinde resmedebiliyorken, gözümüz çok hızlı görü, algılayarak beyne ulaştırabiliyorken, yanlış okuma alışkanlığı yüzünden normalde bir insan ortalama 200 sözcük okuyabiliyor. Bu bir dakika içindeki 500 kelimelik fark yüzünden beyinde başka düşüncelere kayma ve konsantrasyonun dağılması söz konusudur. Hızlı okuma yöntemini kavrayarak bu sorun giderilebilir.

Kelimeye odaklanarak yapılan yavaş okumanın en büyük nedeni iç sesimizi kullanmaktır. Göz ile beynin aktivite hızı birbirine yakınken konuşma hızı çok düşüktür. Bu nedenle dilimizi kullanmadan yani iç sesimizi engelleyip, göz ve beyin ilişkisini iyi kullanarak hızlı okumayı öğrendiğimizde zamandan da tasarruf edebiliriz. Hızlı okumak demek aslında ışık hızıyla okuyup beyni ve hafızayı etkili kullanmak demektir. Beynimizin müthiş bir gücü varken neden bu gücü kullanmayalım ki?

Türkçe'nin yapısı ve dikkat süresi

Türkçe sondan eklemeli bir dil olduğu için cümleyi okumaya başladığında son kelimeye gelinceye kadar geçen süre kısaltıldığında yani hızlı okunduğunda çocuğun anlaması artacaktır. Anlamasının artması ile birlikte çocuğun düşünce örgüsünde meydana gelecek yeni açılımlar etkili öğrenmesinin kapılarını aralayacaktır.

Türkiye’de eğitim kurumları arasındaki kalite farkının değişkenlik göstermesiyle aynı yaş dilimindeki öğrencilerin yaratıcı düşünceleri, görünen ve görünmeyen bağlantıların fark edilmesi, hayata bakışı, problemleri çözebilme, hedef belirleme ve ulaşma becerilerindeki artış neticesinde özellikle isimleri sürekli değişen merkezi sınavlarda da (Teog, Ygs, Lys gibi)  yüksek başarı göstereceklerdir.

Dolayısıyla hızlı okuma 8. sınıf ve 12 sınıf sınav öğrencilerimiz için çok değerli bir kazanımdır.

Eğitim kısa süreli bir yatırım değildir, eğitim kıymet bilinesi türden zamana ihtiyaç hisseden, özümsemeyi, hayatına dahil etmeyi ve nihayet davranışa yansıtmayı sağlayan uzun soluklu bir yolculuktur.

Her yolculukta olduğu gibi ilk adımla başlar…

Hızlı okuma neleri değiştiriyor...

Hafızayı geliştirir.

Konsantrasyon ve Odaklanma becerilerini geliştirir.

Dikkat oranını %50 artırır.

Mantıksal ve analitik düşünmeyi geliştirir.

Öz güveni geliştirir.

Algıyı çeşitlendirir.

Duygusal algıyı geliştirir.

Okunanı anlama ve hatırlama gücünü geliştirir.

Göz kaslarını ve görme kabiliyetini geliştirir.

Zihinsel potansiyeli artırır.

Beyni iki yönlü kullanmamızı sağlar.

Ders çalışmayı zevkli bir eylem haline getirir.

Hayal etme ve karar verme yeteneğini geliştirir.

Sınavlarda fazladan zaman kazandırır.

 

İLETİŞİM: 0553 720 12 11 

                  0370 424 12 11
Yorumlar (0)
1
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74