ALTINÖZ'DEN14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Böyle

Genel 14.03.2019, 11:53 14.03.2019, 11:53
22
ALTINÖZ'DEN14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
banner36
AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Böyle önemli günlerin ve haftaları hatırlama ve hatırlatma günü olarak tanımlayan Başkan Altınöz; “İnsan sağlığına; emek ve güven zemininde yapılan yatırımın en temel en özel yatırım olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, “ Bu emeğin sahipleri olan sağlık sektörü çalışanları için ne hafta ne gün ne de an vardır. Sağlık çalışanları için, yaptıkları iş, bir yaşam biçimidir. Dünyanın en konforlu, en donanımlı sağlık kampüsü dahi, onlarsız bir işe yaramaz. O yüzden önceliğimiz daima insan sağlığı ve ona emek verenlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak oldu.” diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının da insan olduğu ve insan sağlığı için kendi hayatlarını noktasında ürettiklerini söyleyen Altınöz; bilgi ve birikimlerini bu uğurda gece gündüz ortaya koyan tüm sağlık sektörü çalışanlarına teşekkür etti. AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz; mesajında şunları kaydetti:

HER İNSANIN HAKKI…

“14 Mart; II. Mahmut döneminde 14 Mart 1827'de Şehzadebaşı'daki Tulumbacıbaşı Konağı'nda Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adıyla kurulan ilk ameliyathane ile birlikte; Türkiye'de modern tıp eğitimlerinin başladığı gün olarak kabul edilmiş. Daha sonra, 14 Mart 1919 tarihinde işgal altındaki bir kutlamada; Tıbbiye 3. sınıf öğrencisi olan Hikmet Boran’ın, ona destek veren önemli isimlerle birlikte hem emek hem vatan savunmasına dönüşmüş önemli bir tarih. Bir tıp doktoru adayı, milli mücadelenin meşalesini kendi kulvarında vatan için yakmıştır. Ülkesinin insanı için çalışan ve en zorlu mesleklerden birini seçen sağlık çalışanlarımız, milletine ve vatanına bağlı, yeminine sadıktır. Ve bunu tarih boyunca da göstermişlerdir.”

SAĞLIK HİZMETİNE ERİŞİM KOLAYLAŞTI

AK Parti'nin, iktidara geldikten sonraki bir yıl içinde; Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı (SDP) uygulamaya başladığını hatırlatan Başkan Altınöz; şunları söyledi; "Dönüşümün en büyük getirisi, sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması oldu. Genel sağlık sigortası, aile hekimliği, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı hastanelerinin tek bir çatı altında birleştirilmesi ve ilâç fiyatlarının düşmesi dönüşümde halkımızın menfaatini öne çıkaran adımlar. Dışarıda kalan pratisyen hekimler sisteme dahil edildi. Koruyucu sağlık hizmetleri, hasta takip hizmeti (MEDULA) devreye sokuldu. Yaşlılarımız, hastalarımız, evde sağlık hizmet almaya başladı. Tüm bu adımlarımızı atarken, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları gerçekten büyük. böyle hassas bir sektörün tüm bileşenleri ile yol alması önemli."

EMEK OLMADAN…

Türkiye’nin pek çok alanda olduğu gibi tıp eğitimi- teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanında da dünyayla yarıştığını vurgulayan AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz; sözlerini şöyle sürdürdü; “ Ülkemiz sağlık sektöründe insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından da muazzam bir noktadadır. Sağlık reformlarımızın en büyük kahramanları da onlardır. Sabır, hoşgörü, özveri ile çalışan hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız; aslında bilim ve vicdanın birleşimi olan meşakkatli benzersiz bir emeğin sahibidirler. Hepsine şükran borçluyuz."

Onların, özverisi ve emeği olmadan teknolojik her adımın kifayetsiz kalacağını söyleyen Başkan Altınöz; “ Bu duygu ve düşüncelerle başta Karabük ve yurdumuzun dört bir köşesinde, köyünde, kasabasında büyük özveriyle insan sağlığına hizmet eden doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." diye konuştu.
Yorumlar (0)
16
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74