ALTINÖZ'DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz; ‘Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 82. Yıldönümü

Genel 03.04.2019, 10:53 03.04.2019, 10:53
14
ALTINÖZ'DEN 3 NİSAN KUTLAMA MESAJI
banner36

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz; ‘Demir Çelik Fabrikalarının Temellerinin Atılması ve Karabük’ün Kuruluşunun 82. Yıldönümü’ nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Karabük Demirçelik Fabrikalarının temellerinin atıldığı, emeğin şehri Karabük’ün 82. Kuruluş yıldönümünü gurur ile kutladıklarını belirten Başkan Altınöz mesajına şöyle devam etti;

"13 haneli bir köy iken, 3 Nisan 1937’de Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atılmasıyla şehir olma süreci başlayan Karabük, 1953 yılında ilçe, 6 Haziran 1995’de Türkiye’nin 78’inci ili olmuş ve bugünde 244 bini aşan nüfusa sahiptir. Cumhuriyetin ilanından sonra oluşan ilk şehir olduğu için Karabük bir Cumhuriyet şehridir.

Karabük, ülkemizde şehirleşme ve sanayileşmenin birlikte kurulduğu ilk planlı sanayi kentlerinden birisidir. Kardemir, uzun yıllar boyunca ülkemizdeki sanayileşmeye öncülük etmiş, adını tarihe “ Fabrikalar Kuran Fabrika” olarak yazdırmış, Türk sanayisinin öncüsü olmuştur. Hükümetimiz de KARDEMİR’e ve Karabük’e olan değerini her alanda belirtmektedir.

KARDEMİR’e ve Karabük’e büyük önem ve destek vererek şehrimizin hem de KARDEMİR’imizin gelişmesine katkı sağlamaktadır. KARDEMİR, Türkiye sanayisinin kalbi olmanın dışında ülkenin birçok önemli sanayi kuruluşunun, barajların, köprülerin de mimarı olmuştur.

Bizde her daim el ele, gönül gönüle vererek Karabük’ümüz için KARDEMİR’imiz için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Bu gelişmelerin ışığında, Karabük’ün kuruluş yıl dönümünde bizlere düşen görev ise hep birlikte, el ele, tek yürek halinde Karabük’ümüzü daha ileriye taşımanın ve her alanda öncü bir il olmasının mücadelesini vermektir.

Bu güzel vesile ile Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılması ve Karabük’ün kurulmasında emekleri geçen başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin devlet adamlarını saygı ve rahmet anıyor, tüm hemşerilerime saygı ve muhabbetlerimi sunuyor, Karabük’ümüzün kuruluşunun 82. yılını kutluyorum.”

Yorumlar (0)
15
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74