ALTINÖZ'DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla bir mesaj yayım

Genel 12.03.2019, 10:44 12.03.2019, 10:44
13
ALTINÖZ'DEN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ MESAJI
banner36
AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Altınöz mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.

Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedîleşmiştir.

İstiklal Marşı; milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.

Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşı’mız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da sembolüdür.

Bugün bizlere düşen görev, bu toprakları vatan yapan şehit ve gazilerimizin mirasına sahip çıkmak, ülkemizi Büyük Önder Atatürk’ün koyduğu hedeflerin ötesine taşıyabilmektir.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.''
Yorumlar (0)
25
açık
banner17
banner18
banner39
banner74