ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali program akışı belli oldu. 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçe

banner108
Genel 27.08.2018, 15:26 27.08.2018, 15:26
94
ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI
banner36

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali program akışı belli oldu.

6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin sekretaryasını yürüten Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü hazırlıklarda son aşamaya geldi.’ ’Kültürel Miras ve Korumacılık’’ana teması ile 19. kez kapılarını sanatseverlere açacak olan festivalin bu yılki yan teması ise ‘Mahalle Kültürü’ olarak belirlendi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kültür ve sanatın yer alındığı yarışmalar ve programlar düzenlendi. Festivalde, Belgesel Film yarışmasına katılan ve dereceye giren, gösterime layık görülen filmler 1- 5 Eylül arasında Misak-i Milli Demokrasi Meydanında 20.00 -23.00 saatleri arasında sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Belgesel Kısa Film değerlendirmesini yapan Jüri üyeleri ,Yönetmen Mehmet Güleryüz ,Yönetmen Nadir Machanov, Yönetmen Cengiz Göktaş, Yönetmen Serdar Sabuncu, Üniversite Öğretim Üyesi Kıvanç Terzioğlu, Filmsan Vakfı Genel Müdürü ve Safranbolu Kültür Daire Müdürü Zülfiye Eraslan Özcan Festivalde yerini alacak.

Dünya Miras Kenti Safranbolu adına yakışır bir Festivale daha yaklaşıyor ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer şu sözlerle devam etti’’ Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan Festivalimizin yan teması ‘’Mahalle Kültürü’’ olarak belirlendi; festivalde temaya uygun geçmişten bu güne kültürümüzü yansıtacak etkinlikler hazırlandı’’dedi. Ürkmezer ‘’Kültür ve Sanatı bir arada yaşayacağımız onlarca etkinliğin yer aldığı festivalimize tüm sanat severleri davet ediyorum’’şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner11
13
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74