ALMANYA'DAKİ GURBETÇİ KARABÜKLÜLER BİR ARAYA GELDİ

Almanya’da yaşayan Karabük’ün Yenice ilçesi Şirinköy, Değirmenyanı ve Cihanbey Köyleri Derneği üyeleri bir araya geldi. Düzenlenen etkinlikte

Genel 23.01.2018, 11:14 23.01.2018, 11:14
17
ALMANYA'DAKİ GURBETÇİ KARABÜKLÜLER BİR ARAYA GELDİ
banner36

Almanya’da yaşayan Karabük’ün Yenice ilçesi Şirinköy, Değirmenyanı ve Cihanbey Köyleri Derneği üyeleri bir araya geldi.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Dernek Başkanı Hüseyin Kurt, derneğin günden güne daha emin adımlarla büyüyerek, “Burada köylülerimizin bir olması, beraber olmasını sağlamaktayız. Sohbetlerimiz çok coşkulu geçiyor.

Toplantılarımıza hassasiyetle önem veriyoruz. Köylerimizde sorunlarımız var. Bunlar yol, su, temizlik, çöp, dere yatakları gibi sorunlar. Ayrıca köylerimizde sağlık ocağı kapalı durumda. Tam teşekküllü bir Sağlık ekibinin acil bir şekilde faaliyete girmesini talep ediyoruz.

Köylerimizde ağırlanacak bir misafirhane olmayışı bizi derinden üzüyor. Yani misafirhane olarak bir konaklama evine ihtiyaç var. Köylülerimiz adında gurbette yaşayan insanlar olarak ilgili mercilerden çözüm bulunması adına gerekli girişimlerde bulunacağız. Bu noktada dernek olarak bir heyet oluşturarak kaymakam, il özel idare, bölge vekillerine sorunlarımız ile ilgili kendilerine rapor sunacağız” dedi.

Kurt, ayrıca düzenli olarak bu tarz toplantıların devam edeceğini de kaydetti.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74