ALİ KAYA SAFRANBOLU İÇİN KARARLI

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili bu gün bir başka coşku ise Safranbolu’da yaşandı. AK Parti Safranbolu Belediye Başk

Genel 16.01.2019, 20:19 16.01.2019, 20:19
28
ALİ KAYA SAFRANBOLU İÇİN KARARLI
banner36

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili bu gün bir başka coşku ise Safranbolu’da yaşandı. AK Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı Ali Kaya bu gün ilçe teşkilatının önünde büyük bir kalabalık ile karşılandı.

Beraberinde İl Başkanı İsmail Altınöz ve Milletvekilleri Niyazi Güneş ile Cumhur Ünal’ın da bulunduğu coşkulu karşılamada çok sayıda partili ve vatandaş vardı.

Parti binasının önünde halka ilk konuşmasını yapan Ali Kaya, AK Parti içinde yer almış, aday adayı olmuş, Belediye Başkanlığı yapmış bütün isimleri tek tek dile getirdi.

AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı'nın açılış konuşmasından sonra AK Parti’nin Safranbolu adayı Ali Kaya, konuşmasında şu görüş ve düşüncelerini dile getirdi;

“Bugün 31 Marta yerel seçim çalışmalarının startını İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek veriyoruz. Siz değerli dava kardeşlerimizin desteğini aldık ve aday olduk. Ama ben aday adayı arkadaşlarımızla bu yolu yürümekten kıvanç duyacağım.

Ben daha önce Ahmet Güneş’in yönetimindeydim, ilçe başkanlığı yaptım, şimdi Belediye Başkan Adayıyım. 31 Mart yerel seçimi derken basit bi seçimden bahsetmememiz gerekiyor. Safranbolu’muz göz bebeğimiz, Dünya Miras Kültür Şehri. Kültür mirasına sahibiz, kültür turizmi ön planda. Bunu Allah nasip ederse kongre turizmiyle de pekiştireceğiz ve Kardeş Belediyeler eliyle hep beraber belki deniz ve doğa turizmine de açmış olacağız. Ama her şeyden önemlisi bu seçim Türkiye ‘de beka sorununun gündeme geleceği millet ittifakı ile cumhur ittifakının yarışacağı bir seçim olacak. Cumhurbaşkanımızın, davamızın, mazlum milletlerin bize güveninin, refah seviyesinin devam etmesi için, Türkiye’nin geleceğinin önünün açılmasının devamı için 31 Mart yerel seçimleri sadece bir yerel seçim değil, aynı zamanda bu ülkenin bu milletin bekasının seçimidir. Ben bu düşüncelerle sizin 31 Mart seçiminde bizlere teveccühünüzün sonsuz destekle olacağına yine adım gibi eminim. Biz sizlerle beraber bu memlekette çok seçimlere girdik. Allah’ın izniyle hiçbir zaman başımızı öne eğdirmediniz. Her zaman başımız dik bir şekilde gezdik. Ben 31 Mart gecesi Safranbolu Misak-ı Milli meydanında zafer konuşmamızı sizlerle birlikte yapacağımıza sonsuz eminim. Ve bu seçimde Allah nasip ederse, her ne dedikodu, asparagas olursa, her ne kadar siyasetin cilvesi ve dedikodusuyla karşılaşsak ta 31 Mart yerel seçiminde hiçbir zaman alınmamış oyu alarak burada başarıya beraber koşacağımıza adım gibi eminim.

Burada belediye başkanlığı yapmış çok değerli büyüklerimizi de unutmamak gerekiyor. Mehmet Ceylan Bey ile başlamıştı. Arkasından Nihat Cebeci Başkanımızla beraber çok değer kattılar Safranbolu’muza. Sonrasında Necdet Aksoy Bey ve bizle beraber bu bayrak burada yine göndere çekilecek. Safranbolu’nun değerini bildiğimiz için yapabileceklerimiz, düşünebileceklerimiz ya da size sunabileceğimiz projeler aslında sınırsız. Ama bizler ayağı yere basan, ciddi proje çalışma arkadaşlarıyla, İsmail Başkanımızın, Mehmet Başkanımızın ve Burhanettin Başkanımızın önderliğinde projelerimizi en iyi şekilde hazırlayıp sizlerin karşısına çıkacağız. Allah nasip ederse Cumhurbaşkanımızın çalışma ekibi de bu proje içinde yer alacak.

Ben yine yarından itibaren sizlerle birlikte yol yürümeye başlayacağım. Mehmet Başkanımız ve SKM’nin önderliğinde bu hizmet yarışına hep beraber başlayacağız.

Kırgınlıkların, küslüklerin, dargınlıkların unutulması gereken bir dönemdeyiz. Hepimizin birçok isteği olabilir, bazı istekler yarıda kalmış olabilir, yeri geldiğinde sesimizi duyuramamış olabiliriz ama bunları dillendireceğimiz dönem bu dönem değil. Biz sizlerle beraber seçime hazırlık yapmak zorundayız. Yarın seçimlerden sonra kapımız size sonsuz açık. Bizim makamla, koltukla işimiz yok. Bizim sevgiyle, tevazuyla, gayretle işimiz var. Buradan söz veriyorum, bizim kapımız kesinle kapalı olmayacak. Biz bu memlekette yaşamaya devam edeceğiz, halkımızla iç içe olacağız. Sizlerle beraber başaracağız, sizlerle beraber bu memlekete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bayrağımızda bu göklerde olacak."

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş ise konuşmasında özetle şunları söyledi;

“Bugün Safranbolu Belediye Başkan Adayımızın partiyi ziyareti esnasında yanında bulunmak üzere bir araya geldik. Söze başlamadan önce 31 Mart seçimlerinin partimize, memleketimize, ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

AK Parti yerel hizmetlerde uzman partidir. Partinin kadroları yerel hizmetlerde çalışmış büyüklerimizden kurulmuştur. Yerel yönetim AK Parti’nin işidir. Bu seçimlerde bir yenilik getiriyoruz; Sosyal Belediyecilik.  Yani 80 yaşında, evinde tek başına kalmış teyzemizin/amcamızın yanında olacağız. Evinin temizliğini yapacağız, ilaç ihtiyacı varsa eczaneden biz alıp teslim edeceğiz. AK Parti’nin düşüncesi tevazu ehli olmaktır. Biz bir şeyden övüneceksek o hizmetten olacaktır. Hiçbir gelecek geçmişinden beslenmeden inşa edilemez. Safranbolu’da yükümüz ağır, işimiz çok. Hep birlikte destek olacağız. Safranbolu’yu dünyada ender, parmakla gösterilen yer yapmaya çalışacağız.”

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ise özetle “AK Parti demek ki o kadar güzel hizmet yaptı ki her seçimde halkımız unun karşılığını gösterdi. Çok şeyler yapıldı ama daha alınması gereken yollar var. AK Parti’nin filmi daha bitmedi. Zamana göre, devre göre sürekli üste konan, istenilen hizmetler var. İnşallah sayılan hizmetlerin devamını Ali Başkanımla birlikte yapacağız. Safranbolu’ya görsel ya da yaşamsal güzelliğimize neler katılacaksa inşallah 31 Mart’tan sonra kalınan yerden devam edeceğiz.” Diye konuştu.

Son konuşmayı yapan AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz ise Safranbolulara özetle şöyle seslendi;

"Bizim partimizde adayımız ilk ziyaretini teşkilata yapıyor çünkü bizim için önemli olan teşkilatımızdır. Burada Ali Kaya seçimi kazanmayacak, burada AK Parti seçimi kazanacak. Herkesin bu şekilde bakması lazım. Bizim için önemli olan partimizdir. Biz AK Parti’nin kazanması için gayret edeceğiz.

Safranbolu AK Parti için çok önemlidir. Karabük ve Safranbolu’yu birlikte değerlendirerek hizmetler yapacağız.

AK Parti’nin Karabük’te 7-0 yaparak büyük bir başarıya imza atacağına inanıyoruz. Tüm teşkilatımız adayımızın arkasında. Tüm AK Parti teşkilatı adına şükranlarımı sunuyorum.”

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74